home

Chór Dziewczęcy ‚Canzona-Kameralna’

Dyrygent Elżbieta Wtorkowska i Adrianna Wtorkowska

Chór  Dziewczęcy „Canzona-Kameralna” z Murowanej Gośliny powstał  w 2008 roku.

Jest trzecią – najmłodszą formacją koncertową Chóru Dziewczęcego „Canzona” , który istnieje od 1981 roku. Zespół kameralny skupia licealistki i studentki, śpiewające wcześniej w grupie dziewczęcej, Oprócz chóru kameralnego i dziewczęcego od 2001 roku istnieje Żeński Chór „Canzona-Absolwent”.

W 2008 roku Chór Dziewczęcy„Canzona-Kameralna”wystąpił podczas I Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Ks. Edmunda Szymańskiego w Murowanej Goślinie. W grudniu  zespół wystąpił  w widowisku Pro Sinfoniki pt.„Kalendarz Adwentowy” w Auli UAM w Poznaniu. W  maju 2009 r. w IX Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Bad Ischl w Austrii chór zdobył srebrny dyplom. W czerwcu 2009 roku Chór „Canzona-Kameralna” wziął udział w  1. Międzynarodowym Konkursie Chórów Młodzieżowych AMA LA MUSICA w Środzie Wielkopolskiej

Repertuar chóru obejmuje różnorodną literaturę dostępną dla tego rodzaju zespołu. Chór sięga do tradycji pieśni romantycznych, współczesnych, rozrywkowych, do opracowań folkloru. Wykonuje także muzykę dawną.

Założycielem i dyrygentem chórów „Canzona” jest Elżbieta Wtorkowska. Opiekę artystyczną nad zespołem kameralnym sprawuje Adrianna Wtorkowska.

canzona-kameralna.jpg