home

Fundament Wartości i X Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski

Mapa niedostępna

Data / czas
Data - 13/11/2017 do 17/11/2017
00:00 - 00:00

Lokalizacja


Na wystawie w Kolegium Cieszkowskich Wydziału Leśnego UP w Poznaniu po raz kolejny, zaprezentowane zostaną wybrane rzeźby oraz wielkoformatowe zdjęcia rzeźb nawiązujące do tematu Dom. Prace powstały w ramach RAMUS ARTIS Festival -X Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka 2017.

Uczestnikami pleneru byli rzeźbiarze: 

  • Péter Alpár /Rumunia/, Daniel Alvarado León /Kolumbia/, Juan Carlos Álvarez Flores /Chile/,
  • Marko Crnobrnja /Serbia/, Marcelo Diaz Garcia /Hiszpania/, Susheila Jamienson /Szkocja/,
  • Marija Rajśić /Serbia/, Hans Reijnders /Holandia/, Dawid Szafrański /Polska/, Hünkar Yılmaz     Turcja/, Grażyna Szymała-Wołyńska /Polska/

Dla upamiętnienia tego wydarzenia na zakończenie Festiwalu sadzone jest drzewko.

W trakcie trwania Festiwalu miały miejsce warsztatyktóre odbywały się podczas pleneru we wrześniu, ale także w szkołach, prywatnych domach, świetlicach.

Cykliczne spotkania plenerowe wpisują się w krajobraz życia kulturalnego Murowanej Gośliny, a wiele rzeźb z poprzednich edycji zdobi przestrzeń Poznania, Gminy Murowana Goślina i Wielkopolski.

 Wybrane fotografie rzeźb Dawida Szafrańskiego i Grażyny Szymała-Wołyńskiej inicjatorki plenerów powstałych podczas RAMUS ARTIS Festival z ostatnich 3 lat będzie można zobaczyć na wystawie w Galerii na Wzgórzu w Murowanej Goślinie od 3-17 listopada, oraz w  Centrum Kultury w Wielichowie od 13-16 stycznia 2018 r. 

Są to miejsca, gdzie rzeźbiarze działają artystycznie ze społecznością lokalną. 

Zadanie publiczne współfinansowane zostało ze środków:

Gminy Murowana Goślina i Samorządu Województwa Wielkopolskiego