home

Artystyczne ferie w Ośrodku Kultury

W pierwszym tygodniu ferii zaprosiliśmy dzieciaki do pracowni kreatywnej, gdzie jak zawsze ćwiczyliśmy nieograniczoną wyobraźnię plastyczną, ale też kształtowaliśmy umiejętność współdziałania w grupie – bo dużo nas było :-). 

  • W poniedziałek podarowaliśmy drugie życie zaginionej czarnej skarpetce. I tak powstało przezabawne stado nielotów – pingwinów. Jedne były w czapkach, inne w sweterkach. Najważniejszy jednak był proces tworzenia. Wypychanie, formowanie, klejenie i ozdabianie. W środę powstały niezwykłe zimowe obrazy w kole malowane. Do tworzenia pracy wykorzystaliśmy farby w barwach zimnych, kartony, pędzle i plastelinę. Powstał trójwymiarowy, bajkowy brzozowy las, gdzie zimowały plastelinowe bajecznie kolorowe ptaki. 
  • Warsztat kreacji modowej „młoda moda” zaproponował stosownie do deszczowej aury przefasonowanie płaszczy deszczowych. Projektanci modowi stworzyli kreacje godne wielkich wybiegów. Za pomocą kolorowych taśm klejących techniką „tape art” nanosili fantazyjne wzory i aplikacje na płaszcze zmieniając ich fakturę, fason i kolor. Powstały też spodnie skrojone na miarę. Nowa kolekcja pret a porter rozeszła się po ulicach naszego miasta. 
  • Zdobycie góry to niełatwa sprawa, wiedzą o tym uczestnicy zajęć o wyprawie górskiej. Pogoda popsuła plany zdobycia szczytu, ale na schodach ośrodka kultury zamontowaliśmy poręczówki aż na ostatnie piętro i górę zdobyliśmy w budynku. Każdy na szczyt wniósł przygotowaną flagę ze swoim imieniem, zawiesiliśmy „wiatrowe życzenia dla świata” narysowane przez uczestników wyprawy. Próbowaliśmy chodzenia po taśmie slackline, wiązaliśmy węzełki wspinaczkowe. Dzieciaki zobaczyły do czego służą czekany, raki, kości, friendy i cały ten wspinaczkowy szpej. W atmosferze górskiego schroniska znalazł się też czas na górskie opowieści.

Agnieszka Szymańska-Wojtera, Bartłomiej Stefański
zdjęcia: Arleta Włodarczak, Iwona Scheffler, Bartłomiej Stefański