home

Gitarsi

W piątek 18 stycznia br. zaprosiliśmy fanów dobrej muzyki, a przede wszystkim miłośników jazzu na niezwykły koncert kameralny. W sali ośrodka kultury, która na ten czas zamieniła się w nastrojową kawiarenkę, wystąpiło trzech niezwykle utalentowanych mężczyzn – Gitarsi. To trio gitarowe z Poznania, powstałe latem w 2018 roku. Czarek Bera i Stanisław Kaczmarek (gitary akustyczne) przyjaźnią się od wielu lat, obaj pochodzą z Owińsk. Ich wspólne muzykowanie rozpoczęło się jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, natomiast Marcin Fukowski (gitara basowa) wraz z Czarkiem Berą grają w zespole Wolny Elektron.

I tak przy filiżance kawy, blasku świec w części pierwszej mogliśmy przenieść się za sprawą muzyków w lata pięćdziesiąte, ponieść się muzyce filmowej i nie tylko. W programie bowiem znalazły się przeboje Herbiego Hanccoka, Duke’a Elingtona, Astora Piazzolli czy Beatelsów w niezwykłych aranżacjach Gitarsów.

W część drugiej wysłuchaliśmy kompozycji własnych muzyków. Całość poprowadził Czarek Bera, który z niezwykłą swadą i dowcipem opowiadał anegdoty związane z historią utworów, ale też w sposób bardzo ciepły i brawurowy nawiązał kontakt z publicznością. Były owacje, bisy a przede wszystkim była dobra, hipnotyzująca i dająca się ponieść gra Gitarsów.

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier