home

Dzieciaki rozrabiają w parku!

1 br. czerwca w parku miejskim odbył się Rodzinny Festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Na imprezę małych i dużych mieszkańców naszej gminy zaprosił burmistrz Dariusz Urbański, który osobiście częstował maluchy i większe dzieci cukierkami. Nasz piękny park wypełnił się kolorowym tłumem.

Dzieciaki czekał trzygodzinny program pełen atrakcji poprowadzony przez  Filharmonię Pomysłów z Poznania. Wśród atrakcji znalazły się: przedstawienie „Minifolki”, spotkanie z teatrem i piosenką polskich poetów, warsztaty muzyczno-sportowe, warsztaty plastyczne, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, bańki mydlane, tańce z choreografią, pokaz robotów, gry i zabawy sportowe z „Concordią”. Gigantyczne kolejki ustawiały się do strefy z dmuchańcami, przysmaków z grilla przygotowanych przez strażaków z OSP Murowana Goślina, waty cukrowej serwowanych darmowo w ramach prezentu na Dzień Dziecka. Niesamowity pokaz sprawności dała Młodzieżowa Drużyna OSP w Murowanej Goślinie. Dzieci mogły zwiedzić wóz strażacki i jego wyposażenie, zobaczyć strażaków w akcji i podlać parkową roślinność z prawdziwej strażackiej sikawki ogromnym strumieniem wody. Młodzieżowa Rada Miejska zaprosiła do wspólnego stołu na zabawę grami planszowymi. Można było odpocząć w cieniu drzew na leżaczkach, ale raczej większość uczestników wykorzystała czas bardzo intensywnie sportowo i artystycznie. Było kolorowo i radośnie, wszyscy mogliśmy poczuć się dziećmi i trochę porozrabiać beztrosko, na wesoło. 

Impreza została zrealizowana ze środków finansowych gminy Murowana Goślina, a Sponsorem Głównym imprezy był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Sponsor imprezy

Dziękujemy za pomoc:

  • OSP Murowana Goślina
  • MKS Concordia Murowana Goślina

Tekst: Bartłomiej Stefański
Zdjęcia: Tomasz Mizgier