home

Finał „Wiosennego Przebudzenia”

W dniu 21 maja 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbył się Finał jubileuszowego XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie” .Gościliśmy recytatorów z gmin: Czerwonak, Mosina, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Tarnowo Podgórne i Murowana Goślina.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie wrażliwości młodego człowieka, uczenie przez poezję tego, co najpiękniejsze i najwartościowsze w życiu. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Zachwycały wszystkie prezentacje, idealnie dobrane teksty, doskonałe interpretacje i znakomita technika. W końcu gościliśmy najlepszych recytatorów Powiatu Poznańskiego. Jury w składzie: przewodnicząca Dioniza Boch i Arleta Włodarczak nie miało łatwego zadania, musiało wybrać tych najlepszych z najlepszych.

Wyrazy uznania recytatorzy usłyszeli od naszego burmistrza Dariusza Urbańskiego, Jarosława Dobrowolskiego Radnego Rady Powiatu Poznańskiego i Elżbiety Dziel Przewodniczącej Komisji Oświatowo-Społecznej Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie

Laureatami konkursu zostali:

  • w grupie najmłodszej:

1 miejsce Wojciech Michalak (gmina Stęszew)
2 miejsce Jan Gawelski (gmina Tarnowo Podgórne)
3 miejsce Hanna Koch (gmina Suchy Las)

  •  w grupie młodszej:

1 miejsce Zofia Walczak (gmina Czerwonak)
2 miejsce Iwona Balcerek (gmina Suchy Las)
3 miejsce Aleksandra Tomicka (gmina Tarnowo Podgórne)

  •  w grupie starszej

1 miejsce Kaja Różycka (gmina Murowana Goślina)
2 miejsce Aleksandra Młodziejowska (gmina Suchy Las
3 miejsce Julia Grabarkiewicz (gmina Mosina)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Powiat Poznański, a laureaci karty podarunkowe.

Było nam niezmiernie miło gościć młodych recytatorów w Murowanej Goślinie na najstarszej cyklicznej imprezie Powiatu Poznańskiego.

Arleta Włodarczak

Zdjęcia: Tomasz Mizgier