home

FERIE Z DOMEM KULTURY

W piątek 18 stycznia br. spotkaliśmy się w KULINARNEJ SZKOLE KUCHCIKA AMATORA. Młodzi adepci sztuki kulinarnej wałkowali ciasto, potem powstały ciasteczkowe cudeńka, które po upieczeniu zostały pięknie przyozdobione.

MAGICZNY ŚWIAT CARLOSA

W tym samym dniu iluzjonista zaprosił dzieci do niezwykłej przestrzeni ukrytej w głębokiej wyobraźni, w której spotkały m.in. tańczącą na chuście kulę, czarodziejski sznurek, magiczne tubusy, zaczarowany parasol. Wszystko to, wyczarowane z magicznego kuferka sprawiło dzieciom wiele radości.

WARSZTAT MAJSTERKLEPKI

We wtorek 22 stycznia br. spotkaliśmy się w pracowni plastycznej na warsztatach majsterkowania. Budowaliśmy z drewna samoloty inspirowane polskimi konstrukcjami z lat trzydziestych typu PZL 23 „Karaś”. Powstała eskadra trzydziestu fantastycznych myśliwców nurkujących o niebanalnych kształtach i rozwiązaniach technicznych. Marzenia o lataniu urzeczywistniliśmy z połączenia desek, gwoździ, wkrętów, śrubek i zawiasów, oraz innych metalowych „przydasi”, ale przede wszystkim dzięki ogromnej mocy wyobraźni.

TAPE ART

Tape art to technika wykonywania obrazów za pomocą kolorowej taśmy klejącej. Wykorzystywana jest w sztuce i w reklamie. Młodzi artyści 24 stycznia br. w Galerii na Wzgórzu wykonali trzy kwadratowe prace o wymiarach 200 cm x 200 cm inspirowane mapą miasta. Prowadzona przez młodego artystę linia taśmy przebiega od uczestnika do uczestnika. Łączy, dzieli, otwiera, lub przecina wzajemne relacje. Społeczne zasady obowiązujące w prawdziwym życiu, tu zostały zasymulowane w artystycznej grze w przestrzeni dzieła sztuki.

Bartłomiej Stefański, Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier, Bartłomiej Stefański