home

Sukces „Canzony” w Portugalii

W dniach 22-27 czerwca br. Chór Dziewczęcy „Canzona” z Murowanej Gośliny brał udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Coros de Verão w Lizbonie.

„Canzona” była jedynym chórem z Polski, co wielokrotnie podkreślano podczas całego festiwalu.

W 10 kategoriach zaprezentowało się 17 chórów z Portugalii, Hiszpanii, USA, Singapuru, Litwy oraz z Polski.

Chór Dziewczęcy „Canzona” wystąpił w kategorii – chór jednorodny do lat 16, gdzie uzyskał bardzo wysokie noty i otrzymał Srebrny Dyplom.

Po za przesłuchaniem konkursowym dziewczęta brały udział w 3 koncertach festiwalowych (w Parku Vasco da Gama, na dziedzińcu Centrum Kultury Belem oraz w Muzeum Morskim), a także wzięły udział w warsztatach wraz z Chórem Dziecięcym Instytutu Gregoiano z Lizbony, które poprowadziła wspaniała i niezwykle energiczna dyrygentka Cara Tasher z USA.

Jednym z najważniejszych wydarzeń podczas pobytu w Lizbonie była wizyta w Ambasadzie RP.

Spotkanie z Ambasadorem Panem Jackiem Junosza Kisielewskim oraz z przedstawicielami środowiska polonijnego dla chóru było oficjalne, a jednocześnie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

Dziewczęta z Chóru „Canzona” miały okazję zwiedzić w Lizbonie m. in. Zamek św. Jerzego, Wieżę Belem, Klasztor Hieronimitów, windę Elevador de Santa Justa, Muzeum Morskie, Muzeum Powozów, czy przejechać się słynnym zabytkowym tramwajem uliczkami Lizbony.

Ostatni dzień pobytu w Portugalii „Canzona” spędziła nad oceanem w malowniczej miejscowości Cascais.

Koszt wyjazdu wyniósł około 50 tys. zł, z czego 11 tys. dofinansowało nasze miasto, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Adrianna Wtorkowska Kubińska – dyrygent
Zdjęcia: archiwum chóru