home

„Mistrz i uczeń”

Tradycyjnie w maju Klub Osiedlowy „Zielone Wzgórza” zaprosił na wystawę prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie pt. Mistrz i uczeń „.
Wernisaż odbył się 30 maja 2018 r.

Pomysłodawcą tego cyklu wystaw jest Beata Springer, która co roku zaprasza do wspólnej wystawy najzdolniejszych uczniów.

Na wystawie mogliśmy obejrzeć prace malarskie, rysunki, grafikę i fotografię uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie. W swoich pracach uczniowie wykazują się wysokimi umiejętnościami warsztatowymi. Zawierają w nich również subtelne przemyślenia na temat świata i ludzkiej natury.
Wystawa „Mistrz i uczeń” to promocja twórczości młodych artystów, ale również okazja do spotkań uczniów, nauczycieli, rodziców i tych wszystkich, którzy kochają sztukę. Uczniowie podejmując działalność twórczą uczestniczą w kulturze społeczności szkolnej i lokalnej co jest ważnym aspektem kształcenia i wychowania.
W tegorocznej edycji swoje prace zaprezentowali:

Laura Nowak, Magdalena Owsian, Julia Gawryś, Zuzanna Beredzińska, Magdalena Gajewska, Wojciech Gunia , Fryderyk Zakrzewski i Beata Springer.

 

Tekst: Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: z archiwum MGOKiR