home

Muzycznie dla Mam

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska”
I. Kraszewski

W niedzielę 27 maja br. Burmistrz Dariusz Urbański zaprosił na koncert z okazji Dnia Matki. Przed goślińską publiczności zaprezentował się Chór Dziewczęcy „Canzona” pod kierunkiem Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej, na fortepianie akompaniowała Weronika Jarzyńska. Koncert dedykowany wszystkim mamom rozpoczął się życzeniami złożonymi przez Burmistrza, który podkreślił, że Dzień Matki jest świętem, które ma na celu szczególne okazanie matkom szacunku i miłości, podziękował im za trud włożony w wychowanie dzieci i życzył zdrowia i miłości najbliższych.

Chór zaprezentował się w trzech blokach muzycznych. Na początku koncertu usłyszeliśmy utwory polskie, następnie posłuchaliśmy kilku piosenek ludowych z różnych stron świata.

Utwory wykonywane przez chór przeplatane były popisami instrumentalnymi, które zaprezentowały: Zuzia Kazimor, Magda Dolińska, Emilia Wojtkowiak oraz Anna Lisiecka. Usłyszeliśmy również solowe występy najmłodszych w tym dniu wykonawców – Cecylii Kubińskiej oraz Oli Barańskiej. Ostatnim blokiem muzycznym, w którym zaprezentował się chór były utwory filmowe i rozrywkowe. W finale koncertu chór zaśpiewał „We Are The Champions” z repertuaru zespołu Queen. Na zakończenie występu były życzenia skierowane do wszystkich kochanych mam i niespodzianki dla mam chórzystek, które wręczyli wszyscy artyści występujący w tym koncercie. Po występach wszystkie mamy zostały zaproszone na poczęstunek.

 

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier