home

Cichy świat w sztuce

W „Galerii na Wzgórzach” w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” oglądać możemy wystawę Joanny Wieczorek i Łukasza Czuperny. Wernisaż wystawy odbył się w piątek 25 maja. Artyści od niedawna są mieszkańcami naszej gminy. Oboje są osobami niesłyszącymi. Wystawa nosi tytuł „Cichy świat w sztuce”.

 Joanna Wieczorek od 2004 roku zajmuje się malarstwem. Jej pasja to malarstwo, konie i zawody jeździeckie. W 2014 roku zdobyła brązową odznakę w powożeniu w Jaszkowie. Także w dziedzinie malarstwa zdobywa liczne nagrody i bierze udział w wystawach. Zajmuje się malarstwem sztalugowym. Maluje konie i motywy jeździeckie, oraz pejzaże. Jej malarstwo cechuje tradycyjna technika farby olejnej na płótnie, wyjątkowe światło w obrazie i hiperrealistyczne przedstawienia malowanych motywów.

Łukasz Czuperny rysuje od dziecka. W trakcie nauki szkolnej rozpoczęła się jego przygoda z rysunkiem; jak o sobie pisze: „… opanowała mnie pasja malarska. Na konkursach szkolnych zdobywałem nagrody, co mnie jeszcze bardziej mobilizowało do doskonalenia swoich umiejętności w tym kierunku, malarstwo, rysowanie, grafika oraz rzeźba (…), to całe moje życie”. Technika jaką posługuje się artysta jest wymagająca i trudna. Rysunek powstaje z milionów maleńkich kresek kolorowymi cienkopisami i przedstawia z fotograficzną dokładnością rysowany temat. Dzieło zajmuje około 80 godzin pracy.

Wystawę można zobaczyć do 25 czerwca br. od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. Zapraszamy.

zdjęcia i tekst: Bartłomiej Stefański