home

Festiwal małych piosenkarzy

Przedszkolaki zaśpiewały w Eliminacjach Gminnych do XXIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2018, które odbyły się 9 maja br. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 33 dzieci. Swoją karierę wokalną na scenie ośrodka kultury rozpoczęli mali artyści z przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu naszej gminy.

Wyłonienie czterech osób, które będą reprezentować naszą gminę na Eliminacjach Powiatowych Powiatu Poznańskiego przy tak wyrównanym, wysokim poziomie wykonań piosenek to dla jury bardzo trudne zadanie. Wysoki poziom prezentacji sprawił wszystkim wokalistom i słuchaczom wiele muzycznej radości.

Jury w składzie przewodnicząca – Alicja Duszczyk i Bartłomiej Stefański postanowiło przyznać nominację do Eliminacji Powiatowych Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2018:

  • Marii Bulińskiej zKlubu Przedszkolaka z Murowanej Gośliny
  • Martynie Czubak z Przedszkola „Groszek” z Murowanej Gośliny
  • Natalii Sadik z Przedszkola „Słoneczko” z Murowanej Gośliny
  • Judycie Wachowskiej z Przedszkola „Koniki Polne” z Długiej Gośliny

oraz wyróżnić:

  • Aleksandrę Bladowskąz Klubu Przedszkolaka z Murowanej Gośliny
  • Cecylię Kubińską z Klubu Przedszkolaka z Murowanej Gośliny
  • Maję Wyszyńską  z Przedszkola „Raczek” z Rakowni

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek, pamiątkowe dyplomy i tradycyjne misie, maskotki festiwalowe z rąk Burmistrza Dariusza Urbańskiego i dyrektor ośrodka kultury Arlety Włodarczak. Gratulujemy nominowanym i wyróżnionym. Brawa dla wszystkich uczestników i podziękowania za przygotowanie dzieci opiekunom i rodzicom.

 

Tekst. Bartłomiej Stefański
Fot. Tomasz Mizgier