home

Eliminacje Gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”

Już po raz dziewiętnasty w dniu 4 kwietnia. br. odbyły się eliminacje gminne do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”. W sali ośrodka kultury  zagościła wiosna, a to za sprawą recytatorów i wspaniałej wiosennej scenografii autorstwa B. Stefańskiego.

Jury w składzie: przewodnicząca – Dioniza Boch i Agnieszka Szymańska –Wojtera miało nie lada problem z wyborem osób, które będą reprezentować naszą gminę na etapie powiatowym. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Królowały oczywiście wiersze polskich poetów przede wszystkim Brzechwy, Tuwima czy Szymborskiej. Ucieszyliśmy się, że młodzi recytatorzy poszukują też nowych, niebanalnych tekstów. Raduje też fakt, że konkursy recytatorskie cieszą się tak dużym zainteresowaniem, w naszych eliminacjach wzięło udział czterdziestu uczestników ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Laureatami naszego konkursu zostali:

grupa najmłodsza

  • nominacja do finału – Aleksandra Wójcik (SP nr 2 Murowana Goślina)
  • wyróżnienie – Mateusz Chwał (SP Białężyn)
  • wyróżnieni – Maja Przydróżna (SP nr 2 Murowana Goślina)
  • wyróżnienie – Maja Mordal (SP Długa Goślina)

grupa młodsza

  • nominacja do finału – Dagmara Kasprzak (SP Długa Goślina)
  • wyróżnienie – Weronika Hilszer (SP nr 1 Murowana Goślina)
  • wyróżnienie – Kaja Różycka (SP nr 2 Murowana Goślina)
  • wyróżnienie – Julita Jóźwiak (SP Białężyn)

grupa starsza

  • nominacja do finału – Klaudia Mleczek (SP Łopuchowo)
  • wyróżnienie – Weronika Ruta (SP nr 1 Murowana Goślina)

 

Wszystkim uczestnikom, osobom wyróżnionym serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału i dziękujemy za chwile zadumy, uśmiechu i refleksji.

 

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Tomasz Mizgier