home

Dęciaki na imieninach

Już po raz czternasty ośrodek kultury zaprosił na koncerty karnawałowe Orkiestry Dętej, które odbyły się 3 i 4 lutego br. w auli SP nr 1. Co roku koncert jest organizowany pod innym hasłem tematycznym.

Tym razem orkiestra wprosiła się razem z „Goślińskimi Chabrami” na imieniny do Pani Krysi … .No cóż, początki bywają trudne i nasza solenizantka wcale nie była zachwycona, ale z biegiem czasu jej nastawienie ulegało zmianie. Na pewno przyczyniła się do tego nasza Orkiestra Dęta pod kierunkiem Mateusza MJ Sibilskiego. Słuchając przebojów ABBY, czy nieodżałowanego Zbigniewa Wodeckiego trudno było usiedzieć, a do tego tradycyjne utwory z rejonu DISCOWSZE porwały do tańca publiczność. Piosenki biesiadne w wykonaniu zespołu „Goślińskie Chabry” pod kierunkiem Marcina Matuszewskiego, interakcja z publicznością i dowcipna konwersacja między kapelmistrzem Mateuszem MJ Sibilskim, a Marcinem Matuszewskim sprawiła, że zarówno Pani Krysia jak i publiczność wychodziła uśmiechnięta. Na zakończenie każdego koncertu Burmistrz Dariusz Urbański dziękował mieszkańcom, strażakom OSP i PSP i wszystkim służbom za ofiarną pracę, pomoc i okazane wsparcie naszym mieszkańcom, którzy ucierpieli podczas tragicznego wydarzenia jakim był pożar gazociągu.

Podczas obu koncertów została przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz poszkodowanych rodzin w pożarze zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Orkiestry Dętej i druhów OSP w Murowanej Goślinie. Zebrano 3.240, 47 zł.

Po każdym koncercie przeprowadzono licytację, na której można było wygrać możliwość wyboru bisu. W sobotę wygrała Pani Małgorzata Binięda – wybrała przebój Golec Orkiestry „Lornetka”, a w niedzielę Pan Jarosław Dobrowolski, któremu zamarzyło się dyrygowanie orkiestrą. Dochód z licytacji oczywiście został wrzucony do puszki.

Koncert Karnawałowy zainaugurował obchody Jubileuszu Orkiestry – 120 lat działalności. Już dzisiaj zapraszamy Państwa na Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się 15 kwietnia 2018 r.

 

Agnieszka Szymańska-Wojtera
Zdjęcia: Tomasz Mizgier