home

Kocham Ciebie Mamo!

W niedzielę 21 maja br. burmistrz Dariusz Urbański zaprosił na koncert z okazji Dnia Matki. Przed goślińską publiczności zaprezentował się Chór Dziecięcy „Canzona” pod kierunkiem Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej, akompaniowała na fortepianie Weronika Jarzyńska. Na początku życzenia mamom złożył burmistrz Dariusz Urbański, podziękował za miłość, opiekę i trud wychowania. Stwierdził, że Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt, przytoczył słowa M. Arnolda „Bóg nie może być wszędzie, dlatego stworzył matkę”. W roli prowadzących koncert wystąpiły dwie chórzystki – Marta Najewska i Małgorzata Sulej.

Chór zaproponował oryginalny repertuar, było trochę klasyki, muzyka filmowa, jak również utwory rozrywkowe. Wystąpili soliści: Anna Lisiecka (flet), Hania Klepacka, Angelika Grudzień oraz Blanka Przymusińska –  uczennica szkoły muzycznej w Poznaniu.

Utwory wykonywane przez chór przeplatane były popisami instrumentalnymi które zaprezentowały Zuzia Kazimor i Magda Dolińska. Chórzystki przygotowały także układ taneczny w choreografii Magdy Nowak. W finale koncertu chór zaśpiewał „We are the world”. Na widowni był też Chór Dziecięcy „Strumyczek” z Ukrainy, który przyjechał do Murowanej Gośliny koncertować w ramach X Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego. Na zakończenie występu były życzenia skierowane do wszystkich kochanych mam i miła niespodzianka w postaci kwiatów, które wręczyli wszyscy artyści występujący w tym koncercie swoim mamom znajdującym się na sali. 

Tekst i zdjęcia: Tomasz Mizgier