home

Dzień Ziemi – 23. Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej

W dniu 20 kwietnia 2017 r. po raz dwudziesty trzeci młodzież szkół podstawowych uczestniczyła w Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej. Konkurs od lat organizują wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, odbywa się zawsze w kwietniu z okazji Dnia Ziemi.

Celem konkursu jest pobudzenie dzieci do aktywnego budowania szeroko pojętej wrażliwości człowieka na otaczającą go przyrodę. Konkurs ma m.in. przybliżyć uczniom podstawowe pojęcia z zakresu nauki o środowisku przyrodniczo-leśnym. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie indywidualnych zwycięzców w grupach wiekowych i najlepszej reprezentacji szkolnej, których wiedza zostaje uhonorowana nagrodami. Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja konkursowa w składzie: Danuta Śliwa, Arleta Włodarczak przyznała następujące miejsca:

w kat. uczniowie klas I-III:

1. Ryszard Licznerski (Szkoła Podstawowa nr 2)
2. Zuzanna Kazimor (Szkoła Podstawowa nr 1)
3. Marta Najewska (Szkoła Podstawowa nr 1)
3. Tymoteusz Staszak (Szkoła Podstawowa w Białężynie)

w kat. uczniowie klas IV-VI:

1. Hanna Grzegorzek (Szkoła Podstawowa w Białężynie)
2. Aleksander Rudny (Szkoła Podstawowa nr 1)
3. Ernest Stachowski (Szkoła Podstawowa nr 2)

Najlepszą reprezentacją szkolną okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie.

Wiedza dzieci została uhonorowana pięknymi albumami przyrodniczymi i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy laureatom, dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Arleta Włodarczak
Zdjęcia: Zdzisława Trojanowska