home

Stocznia im. Bałwana w Murowanej Goślinie

Ferie, ferie i po feriach! We wtorek 7 lutego spotkaliśmy się ponownie w pracowniach plastycznych w Domu Kultury przy ul. Mściszewskiej 10. Dzieci, młodzież i dorośli w pracowni na warsztatach zatytułowanych „Stylowe Lodołamacze” wykonali statki, kutry, lodołamacze i jachty, stare morskie krypy i pordzewiałe statki widma. Ze stoczni wyobraźni popłynęły w świat na dalekie morza dzieła sztuki szkutniczej w postaci stylowych stateczków powstałych ze starych desek i wszelkiego żelastwa. Dzieci poczuły na własnych palcach, co to znaczy porządne uderzenie młotkiem. Nauczyły się wbijania gwoździ, szlifowania, malowania, montażu i obróbki elementów drewnianych i trochę inżynierskiego sprytu. Ahoj przygodo!

Dziewczynki z pracowni zdobniczej wykonały cudowne ozdoby w kształcie ptaków zawieszonych na sznureczkach. Misternie przyozdobione papierowe figurki ptaszków powiewając na nitce sprawiały wrażenie żywych. Mogą wspaniale przyozdobić każde wnętrze domu albo okno i trochę ocieplić widok za oknem. Dzieciaki miło i efektywnie spędziły czas, który tak szybko upłynął. Pamiętajcie! Zawsze możecie do nas wracać także w roku szkolnym! Czekamy na Was! Zapraszamy na nasze zajęcia:

  • Pracownia malarska, środy w godz.16.00-19.00 – instruktor Bartłomiej Stefański (Dom Kultury, ul. Mściszewska 10)
  • Kółko plastyczne dla dzieci „Kreatywni” czwartki w godz. 17.30-18.30 – instruktor Agnieszka Szymańska-Wojtera (Klub Osiedlowy „Zielone Wzgórza”, Nowy Rynek 8

 

Bartłomiej Stefański
Agnieszka Szymańska-Wojtera
zdjęcia: Bartłomiej Stefański i Maja Pers