home

„Gorące dziewczyny”

Ostatnio ponura jesienna aura wielu z nas nie nastawiała optymistycznie do świata. Jednak w sobotni wieczór 22 października br. aula Gimnazjum nr 1 rozbrzmiewała salwami śmiechu. A wszystko to za sprawą Babskiego Kabaretu Old Spice Girls. Tworzą go trzy znakomite aktorki: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska.

Występ pełny zabawnych monologów, dowcipów, piosenek i improwizacji. Podany z młodzieńczym wigorem, lekkością oraz pełnym profesjonalizmem. Mnóstwo damsko – męskiego humoru, subtelnych aluzji, ponadczasowych żartów podanych, a raczej zagranych z mistrzowskim kunsztem aktorsko – wokalnym. Dystans do wieku, wyglądu i zwykłych naszych przywar. Niezapomniane wiecznie żywe i aktualne teksty naszych klasyków kabaretowych (Tuwim, Hemar, Brecht, Czubaszek, Kropolewski). To wszystko sprawiło, że widownia pękała ze śmiechu, a na koniec Babski Kabaret Old Spice Girls otrzymał od publiczności zasłużoną owację na stojąco.

Mieliśmy okazję spotkać się z prawdziwymi artystkami, gwiazdami sceny, które święcą wciąż niezmiennym blaskiem prawdziwego talentu i mistrzowską grą.

Fantastyczna pigułka szczęścia! Kto nie był, niech żałuje.

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Fot. Tomasz Mizgier