home

Zuzia, lalka nieduża….

Po raz XXI rozbrzmiał w Murowanej Goślinie Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2016. Nasz ośrodek kultury jest organizatorem Eliminacji  Gminnych i Eliminacji Powiatowych. W dniu 10 maja br. odbyły się Eliminacje Gminne. Jury miało za zadanie wyłonić czwórkę wokalistów, którzy będą reprezentować naszą gminę na Eliminacjach Powiatowych, które odbędą się 12 maja br. Zadanie na pozór wydawało się dość proste, dopóki nasze przedszkolaki nie zaczęły śpiewać. Poziom okazał się bardzo wysoki, doskonale dobrane utwory do wieku, zachwycające i zaskakujące wykonania. W sumie wystąpiło 27 wokalistów. Gościliśmy dzieci z: Przedszkola „Koniki Polne” z Długiej Gośliny, Przedszkola „Koniki Polne” z Białężyna, Przedszkola Publicznego „Promyk” w Murowanej Goślinie, Przedszkola Niepublicznego „Groszek” w Murowanej Goślinie, Przedszkola Niepublicznego „Klub Przedszkolaka” w Murowanej Goślinie, Przedszkola „Raczek”, prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni i Przedszkola Niepublicznego „Smocze Wzgórze” w Murowanej Goślinie.

Jury w składzie: Alicja Duszczyk – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska-Wojtera

po wysłuchaniu 27 prezentacji w ramach Eliminacji Gminnych ogłosiło werdykt.

Nominację do Eliminacji Powiatowych Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2016 otrzymali:

  1. Iga Gramacka – Przedszkole „Raczek” w Rakowni,
  2. Joanna Wachowiak – Przedszkole Niepubliczne „Groszek” w Murowanej Goślinie
  3. Michalina Domagalska – Przedszkole „Koniki Polne” w Białężynie
  4. Łukasz Hałas – Przedszkole „Raczek” w Rakowni

Jury postanowiło wyróżnić: Michalinę Garstecką – Przedszkole Niepubliczne „Groszek” w Murowanej Goślinie, Weronikę Niedbałę – Przedszkole Niepubliczne „Klub Przedszkolaka” w Murowanej Goślinie, Cecylię Kubińską – Przedszkole Niepubliczne „Klub Przedszkolaka” w Murowanej Goślinie .

Każdy solista, otrzymał z rąk Burmistrza Gminy Murowana Goślina Dariusza Urbańskiego i Alicji Duszczyk pamiątkowy dyplom i piłkę, a osoby wyróżnione i nominowane tradycyjnie misie.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim solistom za wspaniałe występy i popisy wokalne. Słowa podziękowania kierujemy do nauczycieli, opiekunów i rodziców za ogromny wkład pracy. Za naszą reprezentację trzymamy mocno kciuki na Eliminacjach Powiatowych XXI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2016.

Agnieszka Szymańska-Wojtera

Fot. Tomasz Mizgier