home

Dzień Ziemi – 22. Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej

W dniu 20 kwietnia 2016 r. po raz dwudziesty drugi młodzież szkół podstawowych uczestniczyła w Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej. Konkurs od lat organizują wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, odbywa się zawsze w kwietniu z okazji Dnia Ziemi.

Celem konkursu jest pobudzenie dzieci do aktywnego budowania szeroko pojętej wrażliwości człowieka na otaczającą go przyrodę. Konkurs ma m.in. przybliżyć uczniom podstawowe pojęcia z zakresu nauki o środowisku przyrodniczo-leśnym. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie indywidualnych zwycięzców w grupach wiekowych, których wiedza zostaje uhonorowana nagrodami. W konkursie wzięły udział cztery szkoły podstawowe z gminy Murowana Goślina. Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja konkursowa w składzie: Danuta Śliwa, Arleta Włodarczak przyznała następujące miejsca:

w kat. klas I-III:

  1. Wojciech Janiszewski (Szkoła Podstawowa nr 2)
  2. Martyna Łuczak (Szkoła Podstawowa nr 1)
  3. Hanna Grzegorzek (Szkoła Podstawowa Białężyn)
  4. Wiktor Mikołajewicz (Szkoła Podstawowa nr 2)

w kat. klas IV-VI:

  1. Antoni Hartman (Szkoła Podstawowa nr 2)
  2. Alina Szuberska (Szkoła Podstawowa Białężyn)
  3. Julia Dąbrowska (Szkoła Podstawowa Białężyn)

Najlepszą reprezentacją szkolną okazała się Szkoła Podstawowa nr 2w Murowanej Goślinie.

Wiedza dzieci została uhonorowana pięknymi albumami przyrodniczymi i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy laureatom, dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Arleta Włodarczak
Zdjęcia Tomasz Mizgier