home

Wystawa MOBILNYCH na Wzgórzach

W sobotę 23 stycznia br. w Galerii na Wzgórzach w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” w Murowanej Goślinie odbyła się trzecia edycja wystawy fotografii mobilnej. Wystawa jak co roku jest ogólnopolskim przeglądem fotografii wykonanych telefonem komórkowym.

272

Kilkudziesięciu autorów zdjęć z całej Polski zaprezentowało ponownie swoje prace. Kuratorem tegorocznej edycji wystawy jest Krzysztof Górny jeden z inicjatorów i animatorów ruchu fotografii mobilnej w Polsce. Wystawę uświetnił pokaz tradycyjnego stroju Bamberki w wykonaniu specjalnego gościa wystawy Dominiki Marciniak z Poznania. Do zwiedzania wystawy zapraszamy od pon. do .pt. w godz. 8.00 -20.00 do 19 lutego 2016 r.

Bartłomiej Stefański

Słowo Kuratora

Na wystawie zostało pokazanych 120 wyróżnionych fotografii z Mobilnego Tygodnia 2015, oraz 46 fotografii członków Grupy Mobilnej.

Murowaną Goślinę odwiedzili mobilni fotografowie z całej Polski (m. in. z Gdańska, Wrocławia, Warszawy i Krakowa), dla których wernisaż wystawy był doskonałą okazją do poznania się i dyskusji o fotografii komórkowej przy przepysznych pączkach i lampce wina.

Wystawę w ratuszu ma szansę zobaczyć kilka tysięcy osób. Następnie wystawa powędruje do galerii w Gdańsku oraz Włocławku.

Dziękujemy Klubowi Osiedlowemu „Zielone Wzgórza” za możliwość ekspozycji fotografii, firmie Blue Canvas za wydruki fotografii, firmie CamLot za filmową relację z wystawy, kawiarni Tubajka za gościnę po wernisażu, Nataszy Perzak za udostępnienie fotografii na plakat promujący wystawę. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć wystawy, serdecznie zapraszamy.

Kurator wystawy
Krzysztof Górny

Fot. Dorota Piechowiak, Bartłomiej Stefański