home

Trzech Króli

Już szósty raz Parafia św. Jakuba Apostoła i Ośrodek Kultury zaprosili mieszkańców w święto Objawienia Pańskiego na wspólne kolędowanie „Kolędujmy Małemu…”. Orkiestra Dęta uświetniła muzycznie wieczorną mszę św., po niej przy licznie zgromadzonej publiczności w kościele św. Jakuba grano i śpiewano piękne kolędy.7

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Murowanej Goślinie pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego zachwyciła uczestników kolędowania. Każdą kolędę poprzedzało słowne wprowadzenie, wypowiadali je: kapelmistrz, członkowie orkiestry, organista i burmistrz. Przed ostatnią kolędą w kościele pojawili się Trzej Królowie: Kasper, Melchior i Baltazar. Powitali wszystkich zgromadzonych wywołując ogólną radość, następnie przeczytali wprowadzenie do kolędy Bóg się rodzi. Tą, ostatnią kolędę publiczność zaśpiewała na stojąco.

W rolę królów wcielili się: Proboszcz ks Sławomir Jessa, ks. Łukasz Abram i Małgorzata Łuczak-Sibilska. Zgrali śpiewająco. Atmosfera, jaka wytworzyła się w kościele, rozgrzała nawet najbardziej zmarzniętych uczestników. Proboszcz w bardzo ciepłych słowach podziękował kapelmistrzowi, orkiestrze i publiczności za to wspólne kolędowe granie i śpiewanie.

Arleta Włodarczak

Fot. Tomasz Mizgier