home

Rzeźby z IX Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka na wystawach w Poznaniu

Na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (na terenie Kampusu Cieszkowskich) 4 listopada o godzinie 12.00 w przepięknej, jesiennej scenerii i pełnym błękitnego nieba słońcu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej IX Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Prorektor Uniwersytetu Artystycznego profesor Jacek Jagielski, Prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu profesor Monika Kozłowska, Dziekan Wydziały  Leśnego Piotr Łakomy oraz Prodziekani.

Ewa Grodzkaj z ramienia Fundacji przywitała przybyłych gości, przedstawiła prace artystów i powiedziała kilka słów o tym wydarzeniu, którego tematem był Dotyk Przeszłości.

Do 6 grudnia można oglądać 8 rzeźb oraz zdjęcia rzeźb artystów z Chin – Meng Gao i Fu Zhen Wu, Arnaud Pottier z Francji, Marek Czarnecki z Niemiec, Ludmila Voloshanenko z Izraela, Peter Alpar z Rumunii, Ismet Jonuzi z Kosowa, Francisco R. Remiseiro z Hiszpanii, Małgorzata Więcław-Szafrańska, Dawid Szafrański oraz gospodarz festiwalu Grażyna Szymała-Wołyńska z Polski .

Fundacja przekazała Wydziałowi Leśnemu rzeźby autorstwa chińskiego artysty Meng Gao zatytułowaną Modlitwa Dziewczyny oraz Arnaud Pottier  z Francji mająca tytuł MOAI 6.

Dzień później, a więc 5 listopada o godzinie 13.00 w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu przy ulicy Wodnej odbył się wernisaż  wystawy poplenerowej RAMUS ARTIS Festival.

Na pierwszym piętrze w sali parkietowej pokazane zostały rzeźby: Małgorzaty Więcław -Szafrańskiej, Francisco R. Remiseiro oraz Grażyny Szymała-Wołyńskiej.

Wystawę otworzył dyrektor Muzeum pan Michał Brzostowicz oraz kurator wystawy z ramienia Fundacji Ewa Grodzka. Wśród gości był również Prorektor Uniwersytetu Artystycznego profesor Jacek Jagielski.

Rzeźba Małgorzaty Więcław-Szafrańskiej zatytułowana Dotyk Przeszłości  zachęca do przestawiania krążków, już nie tych z dziecięcych zabaw, lecz trochę większych. W zależności od tego co  się wydarzyło w naszym życiu i jaki przyjęło kształt.

Fundacja  RAMUS ARTIS przekazała właśnie tę rzeźbę do filii  muzeum na Ostrowie Tumskim Genius loci.

Wystawa potrwa do 6 grudnia choć wiemy, że muzeum już teraz chciałoby ją przedłużyć.

Projekt współfinansowany przez: 

  • Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
  • Samorząd Województwa Wielkopolskiego 
  • Gminę Murowana Goślina

Organizator Fundacja RAMUS ARTIS
Współpraca MGOKiR
patronat Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

 

Grażyna Szymała -Wołyńska