home

Wakacyjne Kino Letnie „ZORZA” za nami

Po ośmiu tygodniach pokazów filmów Kino Letnie „ZORZA” w Murowanej Goślinie zakończyło swoją wakacyjną przygodę. Nadszedł zatem czas na podsumowanie plenerowego kina pod gwiazdami, odbywającego się w atrium Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie przy ul. Mściszewskiej 10.

Od 3 lipca co piątek przez dwa miesiące widzowie mogli bezpłatnie zobaczyć inny tytuł.

Filmy wyświetlane w ramach kina letniego obejrzało około 200 widzów. Na szczęście pogoda dopisała podczas wszystkich seansów, ominął nas deszcz, który spowodowałby przeniesienie projekcji do budynku.

FLM_9430

W tegorocznym repertuarze pokazaliśmy 9 filmów, wśród nich każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największą popularnością w „ZORZY” cieszyły się „Frantic” Romana Polańskiego oraz „Człowiek z blizną” Briana De Palmy. Wyświetliliśmy klasyki takie jak „Casablanca”, kultowe „Pulp Fiction” oraz filmy najnowsze – „Interstellar” i „Teoria wszystkiego”. Spełniliśmy kilka sugestii Naszych Widzów, a kino plenerowe przygotowaliśmy tak, by można było poczuć nastrój X Muzy, nawet z popcornem na kilku pokazach.

Na tegoroczne kino letnie zapraszał Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusz Urbański, natomiast organizacji podjął się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Grupa Miłośników Kina Zorza w Murowanej Goślinie.

Bardzo dziękuje Panu Dominikowi Kowalowi za profesjonalne przygotowanie projekcji filmów.

Nie jest to nasze ostatnie słowo jeśli chodzi o prezentowanie twórczości kinowej, zapraszamy do śledzenia naszego profilu pod adresem www.facebook.com/KinoMurowanaGoslina

 

Tomasz Mizgier
MGOKiR