home

„Mistrz i uczeń”

W Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” 23 maja br. odbył sie wernisaż wystawy „Mistrz i uczeń”. Tą wystawą chcemy rozpocząć cykl spotkań artystycznych, które będą okazją do spotkania nauczycieli, uczniów, rodziców i tych wszystkich, którzy kochają sztukę; by w tym pędzie współczesnego świata zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad podstawowymi wartościami, czyli nad tym wszystkim, co jest w życiu najważniejsze.

W kontekście rozważań mistrz i uczeń, etyczne wezwanie „być lepszym, niż się jest” oznacza przede wszystkim być innym, nie tylko niż się jest, ale także być innym niż jest twój mistrz.

„Bądź inny”, znaczy paradoksalnie „bądź sobą”! Artysta powinien być inny niż inni, co oznacza, że przede wszystkim powinien być sobą. Aby być sobą musi być wolny również od wpływu, tych którzy współtworzą tradycyjne kanony piękna i współczesne kanoniki mody.

W tegorocznej wystawie swoje prace zaprezentowali:

Uczniowie:

Maja Jankowiak – rysunek i malarstwo. Jest osobą bardzo żywiołową, pełną pomysłów, wyrazistości i szybkich działań.

Kamila Krzemińska – rysunek i malarstwo, ciągle poszukuje i eksperymentuje z różnymi technikami, nie boi się łamać zasad.

Magdalena Milewska – rysunek, to perfekcjonistka, która wiele godzin potrafi poświęcić na dopracowanie każdego szczegółu w swoich pracach.

Mikołaj Paterka – fotografia, kocha przyrodę w skali makro. Potrafi dostrzec piękno, tam gdzie inni go nie widzą i przechodzą obojętnie.

Nicole Pilarczyk – fotografia, w swoich pracach chce przekazać pewną historię tworząc niepowtarzalną sesję.

Martyna Wojtera – fotografia, lubi eksperymentować, tematem przewodnim jest architektura, znane zabytki, uchwycone w niecodzienny sposób.

Mistrz -Beata Springer – płaskorzeźba, osoba, która pomaga otwierać się młodym ludziom i potrafi wydobyć ze swoich uczniów to co najlepsze.

 

Bez względu na to jak potoczą sie dalsze losy naszych młodych artystów, życzę im aby nie zatracili swojej wyjątkowej wrażliwości, a pani Beacie cierpliwości i radości w odkrywaniu młodych talentów. Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia wystawy w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza”.

Agnieszka Szymańska-Wojtera

MGOKIR

Fot. Bartłomiej Stefański