home

„W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą”

W tańcu możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą
Paulo Coelho

Po raz jedenasty z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zorganizował Pokazy Taneczne, które odbyły się 24 kwietnia br. w auli Gimnazjum nr 1.

Na tegorocznych pokazach wystąpiło 190 tancerzy z terenu naszej gminy.

Poziom zaprezentowanych, często kilkuminutowych występów był różnorodny, ale widok uśmiechniętych i przejętych adeptów sztuki tańca był bezcenny. Grupy taneczne przedstawiły swoje umiejętności najczęściej w popularnym tańcu nowoczesnym, nie zabrakło jednak tańców ludowych, mini widowisk ruchowo-tanecznych.

Osobiście bardzo się cieszę , że ta impreza ma formułę pokazów a nie konkursu.

Trudno byłoby wybrać i nagrodzić określony występ. Jaką miarą ocenić i porównać rewelacyjne układy tańca nowoczesnego „Hipolitek” czy zespołów z Białężyna z mini widowiskami tanecznymi klas muzycznych ze Szkoły Podstawowej nr 2. Totalny żywioł i radość układów Zumba Kids „Słoneczek ” i „Gwiazdek” z rewelacyjnymi układami tanecznymi zespołów „Szeherezada” i „Futbol” z Długiej Gośliny. Niesamowity popis taneczny w wykonaniu duetu Eli i Wojtka z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Murowanej Goślinie z dynamicznym układem zespołu „Butterfly” ze Szkoły Podstawowej nr 1. Jak porównać „Zakręconych” z Gimnazjum nr 2 ze Szkołą Tańca Moniki Pyś, albo przepiękne etiudy taneczne w wykonaniu Zespołu Orkiestry Dętej OSP z barwnym tańcami ludowymi Zespołu Folklorystycznego „Goślinianie”?

Po prostu nie da się !

Możemy być dumni, że nasze dzieci i młodzież mają taką pasję , którą potrafią rozwijać i dzielić się nią z innymi – a to nie jest łatwe. My mamy okazję podziwiać, wspierać i cieszyć się razem z nimi.

Na zakończenie każdy zespół i opiekunowie otrzymali dyplom i pamiątkową statuetkę, z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusza Urbańskiego i Przewodniczącej Komisji Oświatowo- Społecznej Krystyny Przygońskiej.

Dla wszystkich uczestników i opiekunów grup wielkie brawa i podziękowanie za ich ogromny wkład pracy. Szczególne wyrazy uznania chciałabym skierować do najmłodszych uczestników, którzy debiutowali i stworzyli niesamowitą atmosferę stając się mistrzami drugiego planu naszych Pokazów Tanecznych.

Do zobaczenia .

Agnieszka Szymańska- Wojtera

 

W naszych pokazach udział wzięli:

  • Szkoła Podstawowa z Białężyna reprezentowana przez: Zespół „Fire steps” i Zespół „Gires one”. Oba zespoły przygotowała Katarzyna Garstkiewicz.
  • Szkoła Podstawowa z Długiej Gośliny reprezentowana przez: Zespół Szeherezada i Zespół Futbol, które przygotowała Aldona Dałek.
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie reprezentowana przez Zespół „Butterfly”, którego opiekunem jest Katarzyna Kaszyńska.
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie reprezentowana przez zespoły z III, IV i VI klasy muzycznej, które przygotowała Katarzyna Łukaszewicz.
  • Gimnazjum nr 1 w Murowanej Gośliniereprezentowały „Hipolitki”, które prowadzi Beata Patyka.
  • Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie reprezentowane było przez Zespół „Zakręceni”, którego opiekunem jest Dorota Schraube.
  • Harmonia Ruchu Magdaleny Lamentowicz reprezentowana była przez dwa zespoły „Słoneczka” i „Gwiazdki”.
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej w Murowanej Goślinie reprezentował duet: Elżbieta Wolniewicz i Krzysztof Dałek, którego opiekunem jest Lech Mroczkowski.
  • Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie reprezentowany był przez: Zespół Taneczny Orkiestry Dętej OSP w Murowanej Goślinie pod kierunkiem Moniki Pyś, Szkołę Tańca Moniki Pyś, Zespół Folklorystyczny „Goślinianie” którego kierownikiem jest Marzenna Karbowska.