home

Szesnasty Finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”

Konkurs Recytatorski „Wiosenne Przebudzenie” to najstarsza impreza cykliczna Powiatu Poznańskiego. W dniu 17 kwietnia 2015 r. w ośrodku kultury spotkali się reprezentanci siedmiu gmin Powiatu Poznańskiego aby walczyć o tytuły najlepszych w powiecie. Gościliśmy młodych recytatorów z gmin: Czerwonak, Dopiewo, Tarnowo Podgórne, Stęszew, Mosina, Suchy Las, Murowana Goślina. Imprezę zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Projekt zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Murowana Goślina.

Obowiązki jury pełnili: Dioniza Boch i Cezary Bera. Uczestników konkursu powitał Burmistrz Murowanej Gośliny Dariusz Urbański, kilka słów do młodych recytatorów skierował też radny Rady powiatu Poznańskiego Jarosław Dobrowolski. Z zimowego snu, pomogła wybudzić się uczestnikom pełna przejęcia atmosfera oraz wiosenna scenografia. Jak co roku, największym zainteresowaniem cieszyły się wiersze czołowych polskich poetów tj. Tuwima, Brzechwy, Gałczyńskiego, Kerna.

Po obradach jury wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Uczestnicy konkursu otrzymali książki i dyplomy, a laureaci nagrody.

grupa najmłodsza:

  1. Wojciech Malecha z gm. Mosina
  2. Dagmara Kasprzak z gm. Murowana Goślina
  3. Adam Pawlak z gm. Suchy Las

grupa młodsza

  1. Ewa Kaczorek z gm. Murowana Goślina
  2. Aleksandra Młodziejowska z gm. Suchy Las
  3. Michał Rodziak z gm. Dopiewo

grupa starsza

  1. Żaklina Cieślak z gm. Tarnowo Podgórne
  2. Anna Tomczak z gm. Stęszew
  3. Adela Witkowska z gm. Mosina

Wszystkim gratulujemy! Dziękujemy ośrodkom kultury z powiatu poznańskiego za przygotowanie eliminacji gminnych, dziękujemy młodym recytatorom, ich instruktorom i rodzicom za przygotowanie do konkursu.

 

Arleta Włodarczak