home

Artystyczne Ferie 2015

W pierwszym tygodniu ferii ośrodek kultury zorganizował bardzo kreatywne i wesołe zajęcia dla dzieci i młodzieży, które odbywały się w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” i ośrodku kultury przy ul. Mściszewskiej.

W poniedziałek pod kierunkiem Marcina Matuszewskiego odkrywaliśmy grę aktorską podczas warsztatów „Teatr musi grać”.

W wtorek uczestnicy warsztatów w imieniu bałwanów złożyli artystyczny protest – „Chcemy zimy”. Podczas zajęć wykonaliśmy olbrzymie bałwany. Ponadto malowaliśmy pejzaże zimowe oczywiście z bałwanami na planie pierwszym. Warsztaty poprowadził Bartek Stefański.

W środę uczyliśmy się i robiliśmy przepiękne mydełka – podczas warsztatów mydełkowych. Poznaliśmy historię mydła. Podczas schnięcia poszczególnych warstw dzieci bawiły się pod opieką drugiego animatora. Ale najważniejszym punktem program było zabranie własnoręcznie wykonanego mydełka do domu.

W czwartek bawiliśmy się kolorową masą solną, z której lepiliśmy przedziwne i różnorakie ptaki, ptaszki i ptaszory. Tworzenie najróżniejszych przedmiotów z masy solnej ma bardzo długą historię. Figurki z ciasta lepili już starożytni. Lepienie z masy solnej lubią nie tylko dzieci. Dobrze bawią się przy tym również dorośli.
Na warsztatach uczestnicy nauczyli się wyrabiania różnych rodzajów masy solnej i zagłębili przydatną przy modelowaniu wiedzę.

W piątek zakończyliśmy artystyczne ferie mocno energetycznym tanecznym krokiem podczas warsztatów zumby poprowadzonej przez Magdalenę Lamentowicz.

W imieniu organizatorów chciałabym podziękować uczestnikom za aktywy udział, liczne przybycie i za wspaniałą zabawę. Myślę ,ż wspólnie razem wiele się nauczyliśmy.

Agnieszka Szymańska-Wojtera