home

Walentynki pod dachami Paryża

W walentynkowy wieczór w auli Gimnazjum nr 1 odbył się XI już Bal Miłośników Tańca pt. „Walentynki pod dachami Paryża”. Honorowy patronat nad tegorocznym balem objął burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Pan Dariusz Urbański.

Tradycyjnie bal otworzył Zespół folklorystyczny „Goślinianie”. Po krótkiej prezentacji tańców narodowych, w pięknych nowych strojach krzczonowskich, członkowie zespołu poprosili uczestników zabawy do wspólnego poloneza. W dalszej części „Goślinianie” zaprezentowali tzw. blok paryski w skład którego wchodziły tańce do muzyki francuskiej oraz mini recital utworów Edith Piaf w wykonaniu byłej członkini naszego zespołu, Iwony Bugnackiej. Całość pokazów zakończył żywiołowo wykonany kankan.

Atrakcjom nie było końca, jak co roku wylosowano spośród gości pary, które wzięły udział w konkursie tańca. Tym razem do zatańczenia był „Walc pod niebem Paryża”. Pierwsze miejsce zajęli Pani Marta Mendelewska i Pan Jarosław Dobrowolski, którzy otrzymali nagrodę w postaci tortu. Wybraliśmy po raz pierwszy króla i królową balu, a zostali nimi państwo Iwona i Kazimierz Bocheńscy. Można było także wziąć udział w quizie, w którym nagrodami były: vouchery ufundowane przez goślińskie zakłady kosmetyczne i fryzjerskie, rękodzieło Pani Agnieszki SzymańskiejWojtery. Fundatorem głównej nagrody, (wysokiej klasy sprzęt audio) był Pan Jarosław Dobrowolski.

Dopełnieniem charakteru balu były wyśmienite dania kuchni francuskiej serwowane przez Catering UAM.

Goście byli mile zaskoczeni wystrojem i dekoracją sali, do czego przyczynili się Pan Bartłomiej Stefański, Pani Danuta Wencel i Pani Karolina Ulińska.

Przy muzyce Zespołu „Na Walizkach” bawiło się 150 osób. Zabawie nie było końca, do godziny 4.20 parkiet był pełen tańczących.

Bal „Walentynki pod dachami Paryża” uważamy za bardzo udany i już teraz zapraszamy na przyszły rok.

 

Marzenna Karbowska
Kierownik artystyczny
Zespołu folklorystycznego „Goślinianie”

Fot. Karolina Ulińska