home

Ostateczna kwota i podsumowania 23 Finału WOŚP!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz dwudziesty trzeci zagrała na całym świecie. Od lat niesie pomoc najmłodszym i najstarszym. 11 stycznia Orkiestra zagrała pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

30 680,87 zł, 31,96 euro; 3,6 funta; 223.900 rubli białoruskich to kwota, którą zebrano w tym roku podczas 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Murowana Goślina. Pomimo, że w tym roku nie pobiliśmy rekordu to i tak gośliniacy wykazali się wielką hojnością w akcji Jurka Owsiaka z , którą nasza gmina jest już od 2 finału. Akcja niebywale szczytna po raz kolejny zjednoczyła rzeszę wolontariuszy, chcących namówić innych do pomocy.

Już od wczesnych godzin rannych i pomimo niesprzyjającej aury do akcji wyruszyło 39 wolontariuszy na teren całej naszej gminny. Orkiestrowe imprezy, które organizowane są w ten wyjątkowy dzień w naszym mieście i tym razem sprawiły, że mieszkańcy naszej gminy pokazali, że są z orkiestrą i można zawsze na nich liczyć.

Tradycyjnie już w kilku miejscach naszej gminy dużo się działo, oto kilka relacji z tych miejsc:

Łopuchowo

W Łopuchowie, jak co roku WOŚP zagrała w sobotę. 10 stycznia, na 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Szkoły Podstawowej w Łopuchowie zaprosiło Stowarzyszenie Przyjaciele Łopuchowa, które zorganizowało i poprowadziło całą imprezę.

Od godziny 15:00 zebrani goście mogli skorzystać z różnych atrakcji. Oprócz przyjemności dla duszy, były również przyjemności dla podniebienia oraz dla ciała. Odbyły się występy artystyczne, licytacje i losowania. Na korytarzu funkcjonowała kawiarenka z kawą, herbatą oraz plackami, które rozeszły się w mgnieniu oka. Tego dnia sale lekcyjne zamieniły się w „gabinety”, w których można było skorzystać z pomiaru ciśnienia i cukru we krwi przeprowadzanego przez pielęgniarkę, konsultacji kardiologicznej prowadzonej przez kardiologa, konsultacji z fizjoterapeutką. Dużym zainteresowaniem cieszył się pomiar składu ciała przeprowadzany przez panią dietetyk z Poradni Dietetycznej DietWay z Murowanej Gośliny.

 

Część artystyczną rozpoczęły Jasełka przygotowane przez uczniów z naszej szkoły, następnie wystąpili szkolni recytatorzy, a po wysłuchaniu wierszy zaproszono wszystkich do wspólnego kolędowania. Mury naszej szkoły odwiedziło również kółko teatralne „Piegus” ze Szkoły Podstawowej im. Leona Masiakowskiego w Białężynie, które wystąpiło w przedstawieniu pt. „Magia Świąt”. Zatańczył też Zespół Folklorystyczny „Goślinianie”, następnie nieco inny układ choreograficzny przedstawiło kółko taneczne z naszej szkoły. Przerwy między występami zapełnił pokaz różnych talentów uczniów i absolwentów naszej szkoły.

 1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łopuchowie odwiedziło dużo gości, nie zabrakło również Burmistrza Miasta i Gminy Murowana Goślina Dariusza Urbańskiego oraz Szefa Goślińskiego Sztabu WOŚP Tomasza Mizgiera.

Finał w szkole trwał prawie do godziny 21:00. Nasze wolontariuszki kwestowały jeszcze w niedzielę. Całość zakończyła się rekordem uzbieranych pieniędzy: dochód z imprezy szkolnej to 1466,25zł; do puszek naszych wolontariuszek wrzucono 751,94zł, co daje łącznie kwotę 2218,19zł.

Liczymy, że w przyszłym roku padnie kolejny rekord i już dziś zapraszamy do kwestowania razem z nami. „Sie ma”.

Malwina Łuczak-Cieślak

Finał w „Dwójce” z Klubem HDK PCK „Gośliniacy”

Pełnoletność – czyli 18 lat DZIAŁALNOŚĆI  Klubu HDK PCK ,,Gośliniacy” w WOŚP

Po raz XVIII ważną i bardzo potrzebną akcję zorganizowali „Gośliniacy”, czyli Klub Honorowych Dawców Krwi na czele z prezesem Stanisławem Woźniakiem – współorganizatorem działań orkiestry w naszej gminie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

 

 

W Szkole Podstawowej nr 2 od godziny 8:30 do 18:00 trwała akcja poboru krwi i rejestru do banku szpiku osób niespokrewnionych, zbiórki pieniędzy oraz wiele imprez zorganizowanych przez Zarząd Klubu i Szkołę Podstawową nr 2 im. Henryka Sienkiewicza

Do oddania krwi zgłosiło się 249 osób (w tym 89 kobiet, 18 osób po raz pierwszy!!!)

Ilość oddanej krwi to 91,800 ml. Do Banku Szpiku osób niespokrewnionych zarejestrowało się 26 osób.

Pobór krwi przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

 

Osoby, firmy i instytucje, które wspomogły akcję:

 • Dyrekcja i pracownicy SP nr 2 w Murowanej Goślinie
 • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
 • Starostwo Powiatowe w Poznaniu
 • Urząd i Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie
 • Hotel i Restauracja ,,RELAX”
 • Karol Schulz PZU
 • Sklep Auto-Truck
 • Andrzej Czarnecki
 • Cukiernia Państwa Warzybok
 • Stanisław Żmudziński
 • Ewa Hanzewniak,
 • Mariusz Jerzykowski
 • Firma ,,Auto – Centrum Poznań
 • Piotr Dewicki
 • Grzegorz Klimas ,,Cobra”
 • SPOKO Poznań
 • Sklep ,,Sosenka”
 • Mirosława Wiszumirska
 • Gracjan Kaźmierczak
 • Tomasz Stasiak
 • Elżbieta Grzesiecka
 • Małgorzata Rakowska
 • Pizzeria ,,Mefisto”
 • Pizzeria ,,Angelo”
 • Pizzeria ,,Sorentos”
 • Apteka ,,Przyjazna”
 • Super Market TESCO Bolechowo
 • Firma Orange Murowana Goślina
 • Firma Solaris Bolechowo
 • Dorota Stencel i harcerze ZHP
 • Sklep „Afrodyta”
 • Rodzice i nauczyciele z SP nr 2

Serdecznie Dziękuję!

Dziękuję również osobom dobrej woli za przyniesienie nakrętek dla Kamila Bałażyka, które zostaną przeznaczone na turnus rehabilitacyjny oraz członkom klubu HDK PCK Gośliniacy, klubowi przy ZLK w Poznaniu, wolontariuszom, przyjaciołom, które wsparły akcję i przyczyniły się do współorganizacji XXIII finału WOŚP w Szkole Podstawowej nr 2.

 

Współorganizator XXIII Finału WOŚP, Koordynator 18 akcji poboru krwi w Murowanej Goślinie, Radny Powiatu Poznańskiego

Stanisław Woźniak.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie

W SP nr 2 o godz. 14.00 odbył się występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza oraz uczniów Gimnazjum nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Murowanej Goślinie. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klasy 4c SP nr 2 z przedstawieniem „Śpiąca królewna” pod kierownictwem Pani Bożeny Ceranek oraz uczniowie klasy 1e SP nr 2 pod kierownictwem Pani Grażyny Mroczek. Ponadto wystąpili uczniowie klasy 1c i 3c z SP nr 2 pod kierownictwem Pań: Doroty Bałamut, Violetty Koźmińskiej i Katarzyny Łukaszewicz w przedstawieniu „Wędrowała kolęda po Polsce – jasełka na ludowo”. Prezentacje wokalne, muzyczne oraz taneczne zaprezentowały uczennice Gimnazjum nr 2 pod kierownictwem Pani Adrianny Wtorkowskiej-Kubińskiej.
Nad wszystkimi atrakcjami czuwała dyrektor SP nr 2 Mirosława Szudera, która zapowiadała poszczególne punkty programu.

Przeprowadzono również licytację gadżetów WOŚP i przedmiotów ofiarowanych na rzecz tegorocznego Finału. Licytacja wywołała wiele emocji, a co najważniejsze całkiem spory dochód dla WOŚP – 595 zł.

O wspaniałe słodkie wypieki w kawiarence zadbali uczniowie i rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem: Danuty Chimiak, Pauliny Dutkowskiej, Grażyny Mroczek, Marzenny Woltman i Małgorzaty Wróbel. Dochód jaki uzyskano z kawiarenki to 1.998,26.zł.

 

Od 11.00 do 13.00 godziny w pobliżu przystanku PKP Zielone Wzgórza OFF ROAD KLUB 4×4 Murowana Goślina zaprosił wszystkich na przejazdy samochodami terenowymi.

Jak co roku można było zobaczyć też pokaz Grupy Realizacyjnej „Beton”

W tym roku wielbiciele zumby już po raz trzeci tanecznie wspierali WOŚP. Tegoroczny Orkiestrowy Maraton ZUMBA Fitness pod wodzą dwóch energetycznych instruktorek – Magdaleny Lamentowicz i Agaty Basińskiej-Zych zgromadził 42 małych i dużych zumba-fanów, zarówno panie, jak i panów. Było radośnie i wesoło, a pozytywne emocje jeszcze długo towarzyszyły uczestnikom i prowadzącym.

 

Długa Goślina

W Długiej Goślinie zaczęliśmy grać o godz. 14.00. W sali widowiskowo-sportowej spotkali się nauczyciele, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich, rodzice, mieszkańcy. Na początku wystąpiły panie z zespołu UNA CANTO, które wprowadziły w sentymentalny nastrój słuchaczy, śpiewając piękne kolędy i piosenki świąteczne. Następnie rozpoczęła się licytacja gadżetów WOŚP i podarowanych na tę okazję własnoręcznie wykonanych prezentów. Była to biżuteria i ozdobny kalendarz 2015 wykonane przez panią Beatę Sójkę, nalewka „Ku zdrowotności „w butelce ozdobionej techniką decoupage wykonanej przez panią Marię Zygmunt (wylicytowana za 160 zł ) oraz okolicznościowe monety podarowane przez panią Katarzynę Józefowicz. Tradycyjnie całą imprezę jak i licytację prowadziła Aldona Dałek. Z licytacji udało się zebrać 480 zł. Następnie zagrał do tańca, wprowadzając wszystkich w karnawałowy nastrój Zespół Rozrywkowy Orkiestry Dętej OSP. Podczas całego spotkania było można wypić kawę i skosztować słodkości w kawiarence, którą przygotowała szkoła. Przez cały czas towarzyszył nam nasz dzielny wolontariusz – uczeń miejscowej szkoły Aleks Kazuś. Do puszki zebrał 683,63 zł. Razem w 23 Finale WOŚP Długa Goślina zebrała 1163,63 zł. Zagramy znów za rok. Sie ma !

Aldona Dałek

nauczycielka SP w Długiej Goślinie

 

Białężyn

Społeczność SP im. L. Masiakowskiego w Białężynie po raz kolejny zagrała w 23 Finale WOŚP.

Dnia 11.01.2015 r. remiza w Białężynie wypełniła się różnorodnymi dźwiękami. Dzieci pod batutą swoich nauczycieli przygotowały bogaty repertuar, a ich najbliżsi przybyli licytować różnorodne orkiestrowe gadżety, które otrzymaliśmy od sztabu organizacyjnego i Pani Elżbiety Szuberskiej, mamy uczennicy klasy V. I tak na scenie pojawili się uczniowie z zespołu teatralnego „Piegus” w przedstawieniu pt. „Magia świąt” i zmusili do refleksji niejednego widza. Uczniowie z zespołu teatralnego klas I-III podróżując pociągiem odwiedzali bohaterów różnych baśni i swoim dziecięcym wdziękiem zauroczyli publiczność. Dzieci z zespołu wokalno-flażoletowego dały koncert kolęd i piosenek bożonarodzeniowych, co zaowocowało wspólnym kolędowaniem. Po raz pierwszy mogliśmy też posłuchać koncertu gitarowego uczniów szkoły muzycznej prowadzonej przez Fundację Bahtałe Roma.

Nie zabrakło układów tańca nowoczesnego w wykonaniu dwóch szkolnych zespołów i popisów recytatorskich naszych uzdolnionych uczniów. Wspaniała atmosfera panowała na sali i sprzyjała podbijaniu cen licytowanych przedmiotów. Wyniki naszego grania podczas 23.WOŚP są następujące:

 

Licytacja – 845 zł

Wolontariusze w puszkach zebrali:

Daria – 227,90 zł

Jakub – 481,43zł oraz 2,15 euro

 

Razem 1554,33 oraz 2,15 euro.

SIE MA !!!

Alina Strugarek

 

Gimnazjum nr 1

Tegoroczny program przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 1, Gimnazjum nr 1 oraz Ośrodek Kultury został zaprezentowany tak jak przed rokiem w Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Publiczność podziwiała występ uczniów kółka teatralnego „Hipo-kryci” z Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem Pani Elżbiety Mistarz, pokazy tańca w wykonaniu duetu Agaty i Patrycji Bardzik, pokaz tańca uczniów Szkoły Tańca Moniki Pyś. Przecudnie zaprezentowały się dzieci z Zespołu Potaszki-Igraszki z Potasz, które publiczność nagrodziła największymi brawami. Usłyszeliśmy też kilka kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 pod kierunkiem Pani Marii Lis. Na finał zaprezentował się Zespół Rozrywkowy Orkiestry Dętej OSP. Oczywiście wszystko było przeplatane bardzo emocjonującymi licytacjami gadżetów WOŚP, z których uzyskano sumę 1270 zł. Całość poprowadziła Maja Spychalska, uczennica SP nr 1.

Piwnica Pub II

W Piwnicy PUB II odbył się koncert dla publiczności, która lubi ostrzejsze klimaty. Jako pierwsi na scenie pubu zaprezentowali się członkowie zespołu The BJ’s. To młody, bardzo obiecujący zespół dla którego występ podczas tegorocznego finału WOŚP był debiutem scenicznym. Co ważne wszyscy członkowie zespołu to mieszkańcy naszej gminy. Po rytmach Ska-punk przyszedł czas na bardzo wyrafinowane dźwięki zespołu Ayden z Poznania. Post-rockowa muza czterech młodych muzyków z Poznania, okraszona pięknym gitarowym brzmieniem to niewątpliwie najlepszy deser muzyczny jaki usłyszeliśmy tego dnia. Jako ostatnia kapela wystąpiła grupa M.o.s.s.a.D., która zaprezentowała mocną odmianę rocka. Goście z Poznania to zespół, który kiedyś już występował w naszej miejscowości. Zaprezentowali kawał dobrej mocnej i głośnej muzy.

Różnorodność muzyki zaprezentowanej na tym koncercie i bardzo pozytywna energia panująca tego dnia tylko potwierdzają jak muzyka może łączyć i jak ważna jest w orkiestrowym graniu.

 

Światełko do nieba i licytacja

Kulminacją XXIII finału WOŚP w naszym mieście było tradycyjne „Światełko do nieba”, które dokładnie o godz. 20.00 rozświetliło goślińskie niebo. Dzięki hojności sponsorów 23. finału mogliśmy zobaczyć piękny pokaz fajerwerków przygotowany przez Pana Stefana Baszczyńskiego. Warto też wspomnieć, że przed i po pokazie przeprowadzono kolejne licytacje gadżetów orkiestry oraz przedmiotów przekazanych na licytację. Tradycyjnie licytacje prowadził duet: Agnieszka Szymańska – Wojtera i Zbigniew Bitner. Łącznie z licytacji na placu przed Ośrodkiem Kultury zebrano 2790 zł.

 

Sztab

XXIII finał WOŚP zakończył się w goślińskim Ośrodku Kultury, gdzie do późnych godzin nocnych liczono zgromadzone pieniądze. Jak co roku rozliczały wolontariuszy i przeliczały wszystkie pieniądze panie: Ewa Nowak, Elżbieta Pawlak, Agata Zaworska, Zdzisława Trojanowska, Agnieszka Szymańska – Wojtera i Dorota Stencel.


PRZYJACIELE GOŚLIŃSKIEGO SZTABU XXIII FINAŁU WOŚP:
 

 • Klub HDK PCK „Gośliniacy”
 • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu
 • Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy
 • Janusz Schwark Kasztel u Gostla
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie
 • Pizzeria ITALIA
 • Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie
 • Stefan Baszczyński
 • Dominik Kowal
 • Dominik Radziejewski
 • Maksymilian Szczepaniak
 • Ewa Nowak
 • Agata Zaworska
 • Elżbieta Pawlak
 • Dorota Stencel
 • Grupa Realizacyjna BETON
 • Mariusz Będziecha
 • Klub Strzelecki „Pod Ratuszem”
 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie
 • Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie
 • Szkoła Podstawowa w Białężynie
 • Szkoła Podstawowa w Długiej Goślinie
 • Szkoła Podstawowa w Łopuchowie
 • Stowarzyszenie Przyjaciele Łopuchowa
 • Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie
 • Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie
 • Klub Off Road 4×4
 • Magdalena Lamentowicz
 • Mariola Roszak
 • Paulina Szymańska – Sklep Kleo
 • Stefan Wysocki
 • Mikołaj Gałka
 • Agnieszka Łągiewka
 • Ewa Kujawa
 • Beata Sójka
 • Katarzyna Józefowicz
 • Maria Zygmunt
 • Elżbieta Szuberska
 • Zbyszek Bitner
 • Komisariat Policji w Murowanej Goślinie
 • OSP Murowana Goślina
 • portal www.eco-zen.pl
 • Cukiernia Paweł Piętka w Murowanej Goślinie
 • pracownicy Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom, przyjaciołom naszego sztabu, darczyńcom, honorowym dawcom krwi, nauczycielom i uczniom za piękne występy, zespołom za koncerty wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania XXIII Finału WOŚP w naszej gminie.

GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ! SIE MA!

Tomasz Mizgier
Szef Goślińskiego Sztabu XXIII Finału WOŚP

 

Strona internetowa WOŚP w Murowanej Goślinie: www.wosp.kdr.pl