home

Canzona we Francji

W dniach 2-8 stycznia 2015 roku Chór Dziecięcy Canzona przebywał we Francji. Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy z chórem dziecięcym Collegu im. A. Camus w Yvetot. W drodze do partnerskiego miasta Murowanej Gośliny chórzyści mieli okazję zwiedzić Paryż.

Francuzki chór przyjął Canzonę z otwartymi ramionami, goszcząc w swoich domach co sprzyjało nawiązaniu przyjaźni chórzystami. W Collegu Yvetot odbyły się warsztaty chóralne prowadzone przez dyrygentów Mathiasa Chartona i Adriannę Wtorkowską-Kubińską, których zwieńczeniem były dwa koncerty wykonane wspólnie przez oba chóry w kościele w miejscowości Allouville-Bellefosse oraz w Konserwatorium Muzycznym w Yvetot.

Chór Canzona został również zaproszony na spotkanie z władzami miasta Yvetot. W Ratuszu Miejskim Mer Yvetot w swej przemowie bardzo gorąco powitał chórzystów, ciesząc się z nawiązania współpracy, wyraził nadzieję na kolejne wspólne projekty muzyczne chórów. Podczas spotkania Canzona zaśpiewała specjalny koncert dedykowany władzom miasta Yvetot.

Ciekawym punktem pobytu była możliwość zwiedzenia wybrzeży Normandii oraz przepięknego miasta Rouen.

Wyjazd zakończył się owocnie – francuzki chór przyjął zaproszenie na VIII edycję Miedzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Ks. Edmunda Szymańskiego.

 

Joanna Przymusińska