home

20.„Jesienna Zaduma”

Powiatowemu Konkursowi Młodych Recytatorów „Jesienna Zaduma” stuknęło w tym roku 20 lat. Eliminacje gminne do tego konkursu odbyły się 13 listopada br. w ośrodku kultury w Murowanej Goślinie. Głównym organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku. Młodzi recytatorzy we wszystkich kategoriach wiekowych mieli za zadanie przygotować fragment prozy i wiersz. Natomiast zadaniem jury było wyłonienie trójki reprezentantów naszej gminy do finału konkursu.

Teksty były dostosowane do możliwości i wrażliwości recytatora. A to połowa sukcesu ! Po raz kolejny jury zostało zaskoczone dojrzałością prezentacji, dobranym repertuarem i techniką wykonawczą. Dało się zauważyć pracę dzieci, nauczycieli i rodziców nad tekstem. Nasi recytatorzy wiedzieli o czym mówią i co chcą przekazać słuchaczom.

Jury w składzie: Dioniza Boch – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska-Wojtera postanowiło:

 • w kat. uczniów klas I – III szkoły podstawowej
  • wyróżnić: Dagmarę Kacprzak ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie, Weronikę Hilszer ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, Maksymiliana Owczarzaka ze Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie;

– nominację przyznać Julicie Jóźwiak ze Szkoły Podstawowej w Białężynie

 • w kat. uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej
  • wyróżnić: Magdalenę Borońską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Natana Hilszera i Maję Spychalską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie;

– nominację przyznać Ewie Kaczorek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie

 • w kat. uczniów klas gimnazjalnych
  • wyróżnić Weronikę Rogal i Lidię Borońską z Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie;
  • nominację przyznać: Milenie Patan z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Za naszą finałową trójkę trzymamy kciuki, 24 listopada br. będą reprezentować naszą gminę w finale powiatowym w Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku. Serdeczne słowa podziękowania dla naszej przewodniczącej jury – Doni Boch . Dziękujemy za wsparcie, mądrość i sympatię dla młodych recytatorów.

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera