home

Plener malarski na koniec lata

W dniach 18, 19, 20, 21 września z ostatnich dni lata korzystali malarze z pracowni rysunku i malarstwa w Pałacu działającej przy Ośrodku Kultury w Murowanej Goślinie. Artyści przebywali na plenerze malarskim w Kamińsku. Przez cztery dni tworzyli obrazy na płótnach wykonane w technice olejnej i akrylowej. Tematem pleneru były pejzaż i natura. Praca w pięknych okolicznościach przyrody zaowocowała kilkunastoma obrazami motywu lasu i jeziora w różnych odsłonach i spojrzeniach artystów. Był to kolejny plener, na którym spotkali się artyści o długim stażu twórczym, posiadający dyplomy szkół artystycznych z początkującymi twórcami. Temat pejzażu będzie kontynuowany na spotkaniach w pracowni. Twórcy będą pracować teraz nad tematami postaci w pejzażu i pejzażu miejskiego. Plener był inspiracją do przestudiowania zagadnienia pejzażu i zatrzymania się na dłużej przy tym tradycyjnym temacie malarskim. Na początek roku 2015 planowana jest wystawa poplenerowa, na której pokazane zostaną prace z Kamińska i powstałe w pracowni w Pałacu.

OGROMNE DZIĘKI ZA OKAZANE WIELKIE SERCE I POMOC, BEZ KTÓREJ PLENERU BY NIE BYŁO I NIE POWSTAŁYBY PIĘKNE OBRAZY. KILKU WSPANIAŁYM LUDZIOM DZIĘKUJEMY Z SERCA! :

panu Jarosławowi Dobrowolskiemu, panu Markowi Mikule, panu Karolowi Schulzowi, panu Zbigniewowi Śliwińskiemu, panu Waldemarowi Łużnemu, panu Jerzemu Dłużewskiemu, panu Grzegorzowi Szydłowskiemu.

Plener odbył się przy ogromnym wsparciu Ośrodka Kultury.

Wyjątkowe DZIĘKI kierujemy do pana Wojciecha Wtorkowskiego, który wziął na siebie większość kłopotów organizacyjnych i gościł artystów na swojej działce wypoczynkowej gdzie stworzył wspaniałe warunki do mieszkania i pracy twórczej.

 

Bartłomiej Stefański