home

Otwarcie wystawy pokonkursowej „Drewno jest wspaniałe”

Dnia 26 września 2014r. (piątek) o godzinie 18:00 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Drewno jest wspaniałe”. Ekspozycja jest następstwem zakończonego ogólnopolskiego konkursu na najlepszy przedmiot użytkowy, edukacyjny lub artystyczny, wykonany z drewna, ogłoszonego przez Nadleśnictwo Łopuchówko, Uniwersytet Przyrodniczy Wydział Leśny w Poznaniu, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Związek Rzemiosła Polskiego  w marcu 2014r.

Wystawę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Tomasz Łęcki, który powitał oficjalnie wszystkich gości, a także przybliżył historię Murowanej Gośliny oraz galerii w pałacu, w której mieści się aktualnie pokonkursowa wystawa.

W zabytkowym pałacu w piątkowy wieczór zebrało się wielu artystów i ich rodzin, chcących podziwiać dzieła nadesłane w ramach konkursu. Ogółem wpłynęło 68 prac, w tym 23
w kategorii przedmiot użytkowy, 38 artystyczny i 7 edukacyjny. Osoby nagrodzone
i wyróżnione w ten dzień odbierały również nagrody ufundowane przez przedsiębiorców związanych z przemysłem drzewnym, okoliczne Gminy, a także przez Partnerów.

Za tak spore zainteresowanie konkursem w ogłoszonym przez Lasy Państwowe „Rokiem drewna” podziękował Nadleśniczy Nadleśnictwa Łopuchówko Zbigniew Szeląg. W swoim przemówieniu podkreślił walory i znaczenie drewna w życiu każdego człowieka.

Po oficjalnym powitaniu rozdano nagrody naszym laureatom, wśród których znaleźli się:

Kategoria: wyroby artystyczne

  • Rafał Skwarski (I miejsce), Sylwester Chłodziński( II miejsce), Wacław Rybicki( III miejsce)

Kategoria: wyroby użytkowe

  • Ewa Pawlińska (I miejsce), Maciej Antkowiak (II miejsce), Ewelina Fabiańczyk (III miejsce)

Kategoria: wyroby edukacyjne

  • Wiesław Korzeniecki (I miejsce), Stanisław Zima (II miejsce),
  • Arkadiusz Mańczyk (III miejsce)

 

Wystawę podziwiać można do 30 października 2014r. w Galerii w Pałacu w Murowanej Goślinie przy ul. Kochanowskiego 23 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, tel. 618 122 120

 

Zapraszamy