home

I miejsce na zakończenie sezonu Orkiestry OSP

W niedzielę 29 czerwca 2014 r. w Krajence odbył się kolejny już X Przegląd Orkiestr Dętych Północnej Wielkopolski. Nasza orkiestra jechała na przegląd „z bagażem doświadczeń” poprzedniej edycji konkursu, gdzie zdobyła II miejsce.

Termin tegorocznego przeglądu był szczególnie trudny, gdyż nakładał się z obowiązkami akademickimi kapelmistrza zespołu. Zatem w niedzielny poranek, nie bez małych przygód (odnaleziona tuba wraz z instrumentalistą pod Rogoźnem) zespół bez dyrygenta wyruszył na turniej.

Od godziny 13.00 miał się rozpocząć oceniany przemarsz i wejście na płytę rynku. Całość imprezy nieco się opóźniła, gdyż kapelmistrz pierwszej ocenianej Orkiestry Dętej OSP Murowana Goślina, po wnikliwej kontroli służb mundurowych na 12 km przed Krajenką wjechał na rynek samochodem z 12 minutowym opóźnieniem.

w oczekiwaniu na Kapelmistrza

oczekiwanie2

W końcu udało się rozpocząć uroczysty i oceniany przemarsz orkiestr wraz z ocenianym wejściem na płytę przy kościele na rynku w Krajence.

przemarsz

przemarsz2

przemarsz3

Kiedy wszystkie orkiestry pojawiły się na placu uroczyście wykonano Hymn Państwowy oraz marsz „Pochód”.

na placu przed kościołem

Po tym rozpoczęła się prezentacja koncertowa na specjalnie przygotowanej scenie z drugiej strony kościoła.

Po wszystkich prezentacjach Jury Przeglądu postanowiło przyznać naszemu zespołowi:

  • Wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu tradycyjnego – za temat z musicalu „New York, New York”
  • I miejsce w Turnieju

Dyplomy, statuetkę i trąbkę jako nagrodę odebrał kapelmistrz, gdyż orkiestra zaraz po koncercie musiała udać się w drogę powrotną do Murowanej Gośliny. Nagrody odebrała delegacje orkiestry w składzie:

Michalina Downar i Anna Dzik – flecistki oraz kapelmistrz Mateusz MJ Sibilski.

delegacja

 

Mateusz Mj Sibilski