home

Dzień Ziemi – 20. Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej

W dniu 15 kwietnia 2014 r. po raz dwudziesty Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej. . Odbywa się zawsze w kwietniu z okazji Dnia Ziemi. Konkurs od lat organizują wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Celem konkursu jest pobudzenie dzieci do aktywnego budowania szeroko pojętej wrażliwości człowieka na otaczającą go przyrodę. Konkurs ma m.in. przybliżyć uczniom podstawowe pojęcia z zakresu nauki o środowisku przyrodniczo-leśnym. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie indywidualnych zwycięzców w grupach wiekowych, których wiedza zostaje uhonorowana nagrodami. W ubiegłym roku została zmieniona formuła konkursu, uczestnicy pisemnie odpowiadali na dwadzieścia pytań testowych, takie zasady obowiązywały również w tym roku. W konkursie wzięły udział cztery szkoły podstawowe z gminy Murowana Goślina. Uczestnicy konkursu i opiekunowie mieli okazję zwiedzić wystawę pt. „STOP zaśmiecaniu lasów” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury pod honorowym patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych .Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja konkursowa w składzie: Danuta Śliwa, Arleta Włodarczak przyznała następujące miejsca:

w kat. klas I-III:

1. Mikołaj Kubisiak (Szkoła Podstawowa Długa Goślina)
2. Aleksander Rudny (Szkoła Podstawowa nr 1)
3. Aleksandra Nowak (Szkoła Podstawowa Białężyn)

w kat. klas IV-VI:

1. Weronika Kulik (Szkoła Podstawowa nr 2)
2. Helena Kulik (Szkoła Podstawowa nr 2)
2.Mikołaj Głowski (Szkoła Podstawowa Długa Goślina)
3. Maja Spychalska (Szkoła Podstawowa nr1)

Najlepszą reprezentacją szkolną okazała się Szkoła Podstawowa w Długiej Goślinie.

Wiedza dzieci została uhonorowana pięknymi albumami przyrodniczymi i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy laureatom, dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Arleta Włodarczak