home

Poetycko o Wiosennym Przebudzeniu …

W Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” 4 kwietnia br. odbyły się Eliminacje Gminne XV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział tak jak w ubiegłym roku 39 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. aOd lat konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach (eliminacje szkolne, gminne i powiatowe) i w trzech kategoriach wiekowych. Zadaniem jury było wyłonienie 3 osobowej reprezentacji naszej gminy, która będzie reprezentować nas w eliminacjach powiatowych (odbędą się 11 kwietnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie).

Jako organizatorzy konkursu jesteśmy ogromnie zadowoleni, że młodzi adepci władania słowem stawiają sobie i jury coraz wyższe wymagania. Nasza finałowa trójka to:

  • Gaja Bromberek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, która rewelacyjnie opowiedziała, a może bardziej zrelacjonowała „Kłótnię zabawek” Jana Brzechwy. Gaja będzie reprezentować nas w kategorii najmłodszej (kl. 0-3).
  • Lidia Borońska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, będzie reprezentować nas w kategorii młodszej (kl. 4-6). Lidia fantastycznie przedstawiła „Teorię Wielkanocnego Zajączka” Andrzeja Waligórskiego, wywołując salwy śmiechu publiczności i jury.
  • Monika Puk uczennica Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie, zachwyciła nas swoją recytacją „Listu w sprawie polonistów” Andrzeja Waligórskiego oraz fragmentem prozy „A jeśli zostanę” B. Ciwoniuka. Monika potrafiła nawiązać kontakt z publicznością i skupić ją na sobie – a to prawdziwa sztuka.

Wyróżnienia jury przyznało:

  • w grupie najmłodszej: Franciszkowi Błachowiakowi (SP nr 2 w Murowanej Goślinie), Weronice Hilszer (SP nr 1 w Murowanej Goślinie), Julicie Jóźwiak (SP w Białężynie);
  • w grupie młodszej: Zofii Błachowiak (SP nr 2 w Murowanej Goślinie), Igorowi Bromberkowi (SP nr 2 w Murowanej Goślinie), Natanowi Hilszer (SP nr 1 w Murowanej Goślinie), Mai Spychalska (SP nr 1 w Murowanej Goślinie), Joannie Prętka ((SP w Białężynie);
  • w grupie starszej: Joannie Golankiewicz (Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie).

W konkursie udział wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Szkoły Podstawowej z Białężyna, Szkoły Podstawowej z Długiej Gośliny, Szkoły Podstawowej z Łopuchowa oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Murowanej Goślinie.

Chciałabym podziękować wszystkim recytatorom i opiekunom za ogromny wkład pracy. Dzięki Wam świat staje sie piękniejszy i łagodniejszy. Słowa uznania należą się naszej przewodniczącej jury Doni Boch, która potrafi tak jak nikt mądrze słuchać, zaskakiwać i być źródłem inspiracji dla młodych recytatorów. Za naszą finałową trójkę mocno trzymam kciuki i życzę powodzenia na finale.

 

Agnieszka Szymańska –  Wojtera