home

WIELKIE OTWARCIE SCENY „CEGIEŁKA”

14 grudnia  w Klubie Osiedlowym  odbyła się inauguracja „Sceny Cegiełka”. Pomysł na miejsce , w którym pokazywane będą spektakle teatralne naszych i nie tylko naszych zespołów teatralnych powstał w myślach Marcina Matuszewskiego. Sylwetki „Mistrza” nie trzeba nikomu przybliżać, ponieważ jest znaną postacią świata artystycznego w naszej gminie i nie tylko tu. Autor tekstów, scenarzysta, dziennikarz kulturalny, reżyser spektakli, widowisk, kompozytor, konferansjer, instruktor teatralny, filmowiec.

Oto tego sobotniego wieczoru spełnił się zamiar Marcina Matuszewskiego. Uroczyście otwarto „Scenę Cegiełka”. Specjalnym gościem był zaproszony na uroczystość Jerzy Hamerski Kawaler Orderu Uśmiechu związany od lat z teatrem młodzieżowym i dziecięcym „Łejery” w Poznaniu. Pan Jerzy został poproszony przez Marcina Matuszewskiego o patronowanie nowej scenie teatralnej w Murowanej Goślinie. Jednak kojarzyło mu się to niezbyt szczęśliwie dla niego, uznał bowiem że patronem zostaje się po śmierci i nie zgodził się. Zgodził się natomiast pełnić nie mniej zaszczytną, acz weselszą rolę jak to określił „dyrektora humorowego”. Pani Dyrektor Ośrodka Kultury Arleta Włodarczak wręczyła Jerzemu Hamerskiemu akt nadania tytułu. Dyrektor humorowy odwzajemnił wyróżnienie wyjątkowym dającym do myślenia, bardzo adekwatnym  upominkiem, cegłą popisaną ważnymi dla teatru sentencjami swojego autorstwa.

Po części oficjalnej nastąpiło sedno wieczoru, nowa odsłona „Ptasiego Radia” w wykonaniu Teatrzyku Zielona Goś. To musical brawurowo zagrany przez młodych aktorów w reżyserii Marcina Matuszewskiego. Tym występem zaczynamy ciąg spektakli na Scenie Cegiełka. Na pierwszym przedstawieniu zabrakło biletów wyprzedane do ostatniego miejsca na najdalszym balkonie. Scena jest malutka stąd potrzeba częstego powtarzania spektakli. Powstała namiastka, zalążek regularnego teatru, który w przyszłości może powstanie.

Sukces przedstawienia i otwarcie nowej sceny oblany został sowicie szampanem Picolo dla dzieci o wyjątkowym  zapachu i smaku landrynkowego raju. W foyer częstowano ciasteczkami i wygłaszano  peany na cześć twórców i gości.

Wkrótce „Ptasie Radio” i „Sejf” na afiszach Sceny Cegiełka. Bądźcie czujni, śledźcie informacje na stronie naszego Ośrodka Kultury oraz na łamach miesięcznika kulturalnego „Wióry z Kultury” Zapraszamy!

 

Bartłomiej Stefański

Tagi: