home

Chcesz współtworzyć piękne i wielkie widowisko plenerowe?

22 czerwca spotkanie dla statystów do widowiska historycznego „Miłość, armaty, konfederaty”

Chcesz zagrać w widowisku plenerowym robionym przez fantastycznych ludzi? Chcesz budować dumę z bycia Polakiem, mieszkańcem Wielkopolski? A może nie masz odwagi, by wystąpić na scenie, ale chciałbyś pomóc organizacyjnie? Przyjdź na spotkanie z twórcami widowiska reżyserem Leszkiem Rembowskim i autorem scenariusza Jackiem Kowalskim. 22 czerwca o godz. 14:00 czekać będą na Ciebie w auli Gimnazjum nr 1 przy ul. Mściszewskiej 10 w Murowanej Goślinie.

banerek--armaty

Organizator widowiska – goślińskie stowarzyszenie „Dzieje” poszukuje statystów – mężczyzn, nastolatków – do roli wojsk konfederackich i rosyjskich w widowisku plenerowym pt. „Miłość, armaty i konfederaty”, które wystawione zostanie 21 i 22 września tego roku w naszym mieście.

Mile widziane również osoby do obsługi technicznej widowiska (organizacja zaplecza sceny, czuwanie nad ekipą aktorską itp.)

Należy podkreślić, że próby do widowiska nie będą kolidować z planami wakacyjnymi, bowiem większość przygotowań odbędzie się we wrześniu.

Tegoroczne widowisko to powrót do organizacji tego typu przedsięwzięć z 2009 i 2010 roku, kiedy to powstały „Dzieje Murowanej Gośliny”. Dzieje opiewały historię naszego miasta od czasów jego powstania do II wojny światowej. Scenariusz, reżyseria, muzyka, scenografia, aktorzy oraz ekipa techniczna – wszystko to stworzyli mieszkańcy i przyjaciele naszej gminy. Widowisko odegrane w nocnej scenerii, na tle kościoła św. Ducha, zakończone imponującą serią fajerwerków, na długo pozostanie w pamięci, zarówno biorących w nim udział jak i widzów.

Chcąc kontynuować tradycję widowisk w Murowanej Goślinie, w tym roku zmierzymy się z tematyką czasów konfederackich. Scenariusz do widowiska stworzył Jacek Kowalski – historyk sztuki, poeta, bard poznański. Reżyserii podjął się Leszek Rembowski.

22 czerwca obaj panowie będą czekać na wszystkich, którzy pragną stać się częścią ekipy tworzącej jedyne na taką skalę w Polsce – przedsięwzięcie.

Informacje dodatkowe dostępne: Stowarzyszenie „Dzieje” www.dzieje.org.pl

dom.kultury@murowana-goslina.pl, tel. 61 8 12 21 20.