home

„Sejf”

Rok temu „Gang Marcina” obchodził  swoje 10- lecie, na  którym zaprezentował film „A jeśli to prawda..”. Przez te dziesięć lat ciągle artystycznie ewoluował. Od groteski, farsy, spektakle dramatyczne, abstrakcyjne zatoczył koło i powrócił do początku.

Premiera spektaklu „Sejf”, która odbyła się 19 kwietnia br. w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” była groteską.

Każdy z nas ma swoje marzenia i dąży do nich. Czasami w pogoni za nimi , dużo tracimy. Niekiedy udaje się nam spojrzeć z dystansem do siebie i potrafimy się zatrzymać.

Czasami jednak, nie potrafimy powiedzieć STOP. Chcemy więcej i jeszcze więcej. Zdobywamy kolejne „sejfy” tracąc siebie, swoich przyjaciół, kumpli, zapominamy o osobach, które kochamy bo chcemy dużo więcej. Nie potrafimy wyznaczyć sobie granicy, stajemy się śmieszni i przerażający w swoich dążeniach by osiągnąć cel.

„Sejf” to opowieść o trzech kumplach, którzy w poszukiwaniu skarbu- tytułowego sejfu, zmieniają się. Przestaje ważna być przyjaźń, lojalność. Zwycięża chciwość.

Na ten spektakl zabrakło wejściówek, które rozeszły się w ciągu 3 dni. I warto było przyjść. Wspaniała scenografia i przekonująca gra aktorska.

Z jednej strony spektakl bawił z drugiej jednak wymuszał mimowolnie refleksję. Co my jesteśmy w stanie zrobić w pogoni za „pieniędzmi” ,czy mamy jakąś granicę?

Obsada: Lynn Kucharczyk,  Marcin Matuszewski, Monika Molińska, Michał Pawłowski, Kuba Strugarek, Maria Urbaniak, Julia Wcisło, Katarzyna Żydowicz.

Reżyseria – Lynn Kucharczyk
Scenariusz – Marcin Matuszewski
Scenografia – Bartłomiej Stefański
Światło i dźwięk  – Tomasz Mizgier

Agnieszka Szymańska – Wojtera