home

Dzień Ziemi – Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej

W dniu 18 kwietnia br. po raz dziewiętnasty odbył się konkurs przyrodniczy, po półmaratonie weteranów najstarsza impreza cykliczna organizowana przez nasz ośrodek kultury.

Celem konkursu jest pobudzenie dzieci do aktywnego budowania ,,świadomości ekologicznej’, czyli szeroko pojętej wrażliwości człowieka na otaczającą go przyrodę. Konkurs ma m.in. przybliżyć uczniom podstawowe pojęcia z zakresu nauki o środowisku przyrodniczo-leśnym. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie indywidualnych zwycięzców w grupach wiekowych, których wiedza zostaje uhonorowana nagrodami. Odbywa się zawsze w kwietniu z okazji Dnia Ziemi. Konkurs od lat organizują wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. W tym roku została zmieniona formuła konkursu, uczestnicy pisemnie odpowiadali na dwadzieścia pytań testowych. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Murowana Goślina. Po sprawdzeniu odpowiedzi komisja konkursowa w składzie: Danuta Śliwa, Arleta Włodarczak przyznała następujące miejsca:

w kat. klas I-III:

  1. Alina Szuberska (Szkoła Podstawowa Białężyn)
  2. Oliwia Giersig (Szkoła Podstawowa nr 1)
  3. Anna Bernard (Szkoła Podstawowa Długa Goślina)

w kat. klas IV-VI:

  1. Mikołaj Jastrzębski (Szkoła Podstawowa nr 2)
  2. Filip Jarzyński (Szkoła Podstawowa nr 2)
  3. Kinga Ściepura (Szkoła Podstawowa Długa Goślina)

Najlepszą reprezentacją szkolną okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Murowanej Goślinie.

Wiedza dzieci została uhonorowana pięknymi albumami przyrodniczymi i nagrodami rzeczowymi. Gratulujemy laureatom, dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Arleta Włodarczak