home

Młodzi artyści nagrodzeni

25 marca 2013 r. w Długiej Goślinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu plastycznego, zaproponowanego przez nasz Ośrodek Kultury pt. „Każdemu z życiem do twarzy”. Konkurs jest uświetnieniem Narodowego Dnia Życia, corocznie obchodzonego konferencją tematyczną w Długiej Goślinie. Temat konkursu zwraca uwagę na prawo do życia niezależnie od tego kim jesteśmy, jak wyglądamy, czy jesteśmy biedni, czy bogaci, piękni czy mniej ładni, mądrzy, czy mniej. Chodzi o to, żeby zawsze dostrzegać słoneczną stronę życia, pielęgnować w sobie dobro i przyjaźń, dzielić się tym, sprawiając innym trochę radości. Młodzi artyści przenieśli swoje refleksje artystyczne i stworzyli prace rysunkowe, malarskie oraz w technikach mieszanych. Powstał w ten sposób obraz życia zauważonego obok siebie.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na problem wykluczenia w społeczeństwie ze względu na status społeczny, wiek, itp. Dostrzeżenie piękna tam, gdzie pozornie, według krzywdzących przekonań społecznych ono nie istnieje, wreszcie akceptacja odmienności, dostrzeżenie różnic między ludźmi, jako zalety i inspiracji w życiu do działania dla czynienia dobra .

Komisja konkursowa w skład, której weszli artyści: Grażyna Szymała – Wołyńska, Marek Szewczyk, Łukasz Szydłowski, Bartłomiej Stefański wyłoniła laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zostali nimi:

Szkoła Podstawowa klasy 1-3:

  • 1 miejsce – Natalia Bożkiewicz – SP nr 1, opiekun Jolanta Szpot
  • 2 miejsce – Dawid Słomiński – SP nr 1, opiekun Jolanta Szpot
  • 3 miejsce – Weronika Hilszer – SP nr 1, opiekun Beata Jedlińska – Giersig

 Szkoła Podstawowa klasy 4-6:

  • 1 miejsce – Melania Robaszkiewicz – SP nr 2
  • 2 miejsce – Emilia Wojtkowiak – SP nr 2, opiekun Katarzyna Wysocka
  • 3 miejsce – Julia Turska – SP nr 2, opiekun Krystyna Mackiewicz

Gimnazjum:

  • 1 miejsce – Angelika Wasielewska – Gimnazjum nr 2, opiekun Beata Springer
  • 2 miejsce – Zuzanna Andrzejewska – Gimnazjum nr 2
  • 3 miejsce – Kinga Matelska- Gimnazjum nr 2

Artyści otrzymali nagrody dla profesjonalistów , zestawy farb artystycznych, oraz zostali uhonorowani dyplomami pamiątkowymi i kwiatami. Uczestnicy konferencji Narodowego Dnia Życia nagrodzili dzieci i młodzież brawami i oczywiście obejrzeli wystawę pokonkursową, na której znalazły się wszystkie nadesłane  prace. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wystawę pokonkursową można jeszcze  oglądać  do 5 kwietnia br. w sali świetlicy szkolnej w Długiej Goślinie. Nagrodzone prace prezentujemy na naszej stronie internetowej.

Kurator konkursu Bartłomiej Stefański