home

DŻEM po raz drugi w Murowanej Goślinie

Nasz Ośrodek Kultury przygotował kolejną propozycję imprezy biletowanej. Mowa o koncercie super grupy Dżem, który odbył się w sobotę 23 marca br. Grupa ta cieszy się niesłabnącą popularnością, bowiem w Murowanej Goślinie mogliśmy ich zobaczyć już po raz drugi. Muzycy grali dwie godziny i dali z siebie wszystko, na cały gwizdek, bez oszczędzania. Dżem jest zespołem cieszącym się legendarną sławą, mocno osadzonym w historii polskiej muzyki, ale teraźniejszość też świetnie ilustruje swoimi nowymi utworami. Na sobotnim koncercie mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze kawałki Dżemu, te nowe i te starsze. Całość jednak w nierozerwalnym rockowo bluesowym klimacie brzmi świeżo i prawdziwie, jakby wczoraj zostało napisane. Zespół istnieje od 1973 roku, ale chyba jest dowodem na nieśmiertelność bluesa i rock and rolla. Choć nie ma już tutaj Ryśka Riedla, to jego duch cały czas unosi się w powietrzu. Na koncert Dżemu dotarli fani z różnych stron, nie tylko z naszego miasta i okolic. Dżem to jeden z najważniejszych polskich zespołów. Grupa, to jedni z tych artystów dużego  formatu, na których można postawić w ciemno ciężko zarobione pieniądze. Niezależnie gdzie się pojawią, zawsze będzie dobrze. Tym razem również nie zawiedli. Wystarczy poczytać na forum internetowym naszego miasta wpisy fanów i uczestników sobotniego koncertu. Żywe, entuzjastyczne opinie dają najlepszy ogląd tego wydarzenia.

Bartłomiej Stefański