home

Murowana Goślina bardzo gościnna, czyli XVI Otwarte Mistrzostwa Gminy w Szachach

W dniu 3 marca 2013 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie odbyły się XVI Mistrzostwa Gminy w Szachach.

Tradycyjnie już od kilku lat w turnieju uczestniczą szachiści także spoza naszej gminy.

W tym roku gościliśmy zawodników z: Bolechowa, Poznania, Stęszewa oraz Obornik.

W imprezie uczestniczyło 27 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: seniorów (19 zawodników) i juniorów (8 zawodników).

Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim, po siedmiu rundach wyłowiono najlepszych zawodników. Murowana Goślina tym razem okazała się bardzo gościnna, ponieważ w obu turniejach miejsce na podium wywalczył tylko jeden zawodnik z naszej gminy.

W turnieju głównym (seniorzy) Mistrzem Murowanej Gośliny na rok 2013 został  Marek Maćkowiak z Poznania, drugie miejsce przypadło Marii Cholewie z Poznania, na trzecim uplasował się Dawid Bajerlein ze Stęszewa.

Link do końcowej tabeli: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_1275/final_standings&7.html

Juniorzy w tegorocznym turnieju rozegrali aż 14 rund (mecz i rewanż).
W kategorii juniorów pierwsza trójka przedstawia się następująco:
I – Patryk Bałażyk z Murowanej Gośliny
II –Robert Zając z Obornik
III – Jarema Jurałowicz z Poznania

Link do końcowej tabeli: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_1276/final_standings&14.html

 

Na zakończenie turnieju Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Gośliny Tomasz Łęcki oraz dyrektor Ośrodka Kultury Arleta Włodarczak wręczyli wszystkim dyplomy za udział, a dla najlepszych w każdej kategorii pamiątkowe statuetki oraz nagrody pieniężne.

Zawody sędziowała bardzo sprawnie Pani Małgorzata Napierała

Ośrodek Kultury w Murowanej Goślinie organizuje mistrzostwa w szachach od 1998 r.

Lista dotychczasowych Mistrzów Murowanej Gośliny:

  • 1998 r. – Kazimierz Łokaj
  • 1999 r. – Grzegorz Żurowski
  • 2000 r. – Kazimierz Łokaj
  • 2001 r. – Tadeusz Krauze
  • 2002 r. – Henryk Abraham
  • 2003 r. – Tadeusz Krauze
  • 2004 r. – Tadeusz Krauze
  • 2005 r. – Mieczysław Czech
  • 2006 r. – Maria Cholewa
  • 2007 r. – Łukasz Bardeli
  • 2008 r. – Piotr Pilarski
  • 2009 r.-  Tadeusz Krauze
  • 2010 r. – Sławomir Zapotoczny
  • 2011 r. – Dawid Bajerlein
  • 2012 r. – Tadeusz Krauze

Do zobaczenia za rok w pierwszą niedzielę marca.

 

Tomasz Mizgier