home

IX Bal Miłośników Tańca „ Poszła Karolinka…”

Po raz dziewiąty Zespół Folklorystyczny „Goślinianie” działający przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie zaprosił mieszkańców do wspólnej zabawy tanecznej.

Tradycją się stało, że każdy bal ma swój motyw przewodni. W ubiegłym roku gościliśmy na Karaibskiej plaży i na parkiecie królowała muzyka Latino, a przebojem tanecznym była cha – cha i salsa.

W tym roku „Goślinianie” zaprosili nas na Śląsk. Bal otworzyła Marzenna Karbowska kierownik i założyciel zespołu. Gospodarze powitali gości wiązanką tańców śląskich w strojach z tego regionu. Wspólna zabawa jak na bal przystało rozpoczęła się polonezem, którego poprowadzili „Goślinianie”. Wspaniała scenografia autorstwa Bartłomieja Stefańskiego, przepiękne wianki śląskie (na scenie), które wykonała Danuta Wencel i muzyka w wykonaniu Karol Trio sprawiła, że nasi goście bawili się do białego rana.

W trakcie zabawy było wiele atrakcji między innymi, quiz, gdzie uczestnicy musieli wykazać się znajomością gwary śląskiej. Dla każdego biorącego udział w tej zabawie były nagrody: przepyszne przetwory z „piwniczki  Karolinki..”, kufle barbórkowe, a nagrodą pocieszenia cukierki kopalnioki. Nagrodę główną ufundowała Grażyna Rejak. Był też konkurs na jodłowanie. I jak przystało na miłośników tańca odbył się konkurs taneczny, który wygrali państwo  Iwona i Kazimierz Bocheńscy. Nagrodą był wspaniały tort ufundowany przez Cukiernię Pawła Piętki.

Dochód z balu przeznaczony jest na działalność Zespołu Folklorystycznego „Goślinianie”. W imieniu Zespołu oraz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie składamy serdeczne podziękowania rodzicom zaangażowanym w przygotowanie balu, za przepyszne ciasta i przetwory, sponsorom:  Pani Grażynie Rejak,  Cukierni  Pawła Piętki, Pani Agnieszce Łągiewce, która przekazała kolekcję historycznych kufli barbórkowych.  Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku na jubileuszowy X Bal Miłośników Tańca.

 

Agnieszka Szymańska-Wojtera