home

Koncert Mikołajkowy dla dorosłych

To prawda, że św. Mikołaj kocha dzieci, ale lubi też dorosłych. Dlatego przy pomocy Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, po raz trzeci zorganizował koncert mikołajkowy dla dorosłych.

Pomysłodawcą koncertu był zespół „Uno Canto” z  Długiej Gośliny, który prowadzi Józef Kasprzak. Co roku, każdy koncert ma swój temat przewodni. W ubiegłych latach Mikołaj był szantowy, w stylu country, a teraz przyszedł z muzyką lat 70 i 80.

W rolach głównych wystąpili: Zespół „Uno Canto” z  Długiej Gośliny (Balbina Mantaj, Sylwia Kaczmarek, Ewa Górska, Anita Górska, Małgorzata Ślewczuk, Krystyna Ługowska), gościnnie wystąpił syn pani Krystyny Bartek Ługowski oraz muzycy Anna Wróblewska – pianino, Marek Gordziej –gitara i Tomek Kasprzak – bas) oraz Orkiestra Dęta OSP w Murowanej Goślinie pod batutą Mateusza MJ Sibilskiego.

Koncert rozpoczął się znanym przebojem „Orkiestry dęte”, który stał się motywem przewodnim całego koncertu. W wykonaniu zespołu Una Canto mogliśmy usłyszeć takie przeboje jak „Pomaluj mój świat”, „Windą do nieba” -(Grupy 2+1), „Bardzo smutną piosenkę retro” (Grupy pod Budą), piosenki Anny German „Dziękuje ci mój serce”, „Greckie wino”, piosenki Alibabek, Anny Jantar, Andrzeja Zauchy i Andrzeja Rybińskiego.

Nasza orkiestra zagrała m.in. takie przeboje jak „My secred Loves Songs” Keesa Vlaka, gdzie solo zagrał Mariusz Jarnut, „Noc w Bagdadzie”, „New York New York” Franka Sinatry , „Serduszko puka w rytmie cza cza”, muzykę z serialu „Janosik” i oczywiście nie mogło zabraknąć wiązanki przebojów ABBY.

Wyśmienity repertuar, dowcipny konferansjer – w tej roli kapelmistrz naszych dęciaków Mateusz MJ Sibilski, oryginalna scenografia wykonana przez Bartłomieja Stefańskiego, profesjonalna obsługa świateł i dźwięku przez Tomka Mizgiera i Sebastiana Wiśniewskiego, a do tego nasza żywiołowa goślińska publiczność dopełniła całości.

Na zakończenie dyrektor ośrodka kultury Arleta Włodarczak  z Burmistrzem naszej gminy Tomaszem Łęckim podziękowali kwiatami artystom i osobom zaangażowanym w przygotowanie koncertu.

Dla wszystkich uczestników koncertu ośrodek kultury przygotował prezencik w postaci aniołków z masy solnej,artystycznie wykonanych przez Agnieszkę Szymańską – Wojterę.

Ten koncert ma już swoich fanów i na pewno nie zawiodą w przyszłym roku. Tym bardziej, że zespół z Długiej Gośliny pod kierunkiem Józefa Kasprzaka obchodzić będzie 15-lecie swojego istnienia. Nie można też zawieść św. Mikołaja, ciekawe w jakiej odsłonie wystąpi za rok.

Zapraszamy już dziś!

A. Sz. – W.