home

Gośliński akcent na VII Międzynarodowym Festiwalu Rzeźby Lodowej 2012

Już po raz siódmy Poznań organizuje Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Największa tego typu impreza w Europie przyciąga do miasta najlepszych rzeźbiarzy lodowych. Ich prace można obejrzeć na poznańskim Starym Rynku .

VII Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej 2012

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej organizowany jest w Poznaniu od 7 lat. Co roku przyciąga najsłynniejszych artystów z całego świata, a ich prace podziwiają na Starym Rynku tysiące poznaniaków. Podczas dwudniowej imprezy rzeźbiarze zużywają kilkanaście ton lodu, by powstały mroźne dzieła sztuki. W tegorocznym konkursie  uczestniczyli najlepsi zawodnicy, mistrzowie świata z Japonii, USA, Francji, Rosji, Polski, Filipin, Serbii i Kanady. Wśród Polaków znalazł się gośliniak, mieszkaniec Pławna , znany  publiczności  Galerii w Pałacu, Galerii na Wzgórzach czy z pleneru rzeźbiarskiego w Pławnie artysta  rzeźbiarz  Marek Szewczyk. Marek Szewczyk w zespole artystycznym z Piotrem Boroniem zrealizowali piękną lodową rzeźbę postaci kobiety niosącej gwiazdę. Wśród tłumów zwiedzających prezentację w czasie zakończenia konkursu dało się zauważyć mieszkańców naszej gminy. Ciekawe czy wiedzieli oglądając rzeźby, że jedna z nich jest autorstwa  artysty z naszej gminy? Markowi bardzo gratulujemy ! Państwa zachęcamy do obejrzenia wystawy na Starym Rynku.

Bartłomiej Stefański