home

GOŚLIŃSKIE CHABRY i nie tylko… w OGRODZIE BOTANICZNYM

„Urodziny Botanika” – tak nazywała się impreza, która w dniu 9. 09.2012 przyciągnęła tłumy Poznaniaków do Ogrodu Botanicznego. Jak się jednak Państwo domyślacie, nie tylko Poznaniacy gościli w tym dniu tam właśnie. Otóż pojawili się przedstawiciele gmin Związku Międzygminnego PUSZCZA ZIELONKA.

Między innymi Murowana Goślina w tym zestawie zaistniała i to licznie i głośno.

Goślińskie Chabry pod dyrekcją Marcina Matuszewskiego w muzyczno-kabaretowym stylu porywali publiczność do śpiewu i zabawy, opowiadając śpiewająco historie miłosne, weselne i małżeńskie.

Orkiestra Dęta OSP z Murowanej Gośliny była zmuszona pozostać na scenie i wykonać bis dla zachwyconej ich występem publiczności.

Zespół Goślinianie pod kierunkiem Marzenny Karbowskiej wytańczył narodowo to co najlepsze, swoimi strojami niezwykle ubarwiając otoczenie.

Rzeczywiście część artystyczna była niezwykle bogata. Murowana Goślina niemal przez półtorej godziny gościła na scenie i z pełną świadomością słów swoich mogę napisać, że podobało się…. bardzo!

Jakby tego było mało całą imprezę prowadził znany nam Gośliniakom Zbyszek Bitner, który postawił zdecydowaną kropkę nad „i” w prezentacjach Murowanej Gośliny i wraz z kapelą SWOJA WIARA zabłysnął w Ogrodzie Botanicznym podwórkową, wspaniałą, wesołą muzyką.

Impreza została zorganizowana w ramach cyklu „Urodziny Botanika” z tematem przewodnim „Puszcza Zielonka po horyzont”.

Oprócz występów gmin związanych ściśle z tym pięknym królestwem roślin i zwierząt, można było obejrzeć wiele wystaw, wysłuchać wykładów, wziąć udział w artystycznych zajęciach, czy dokonać zakupów na stoiskach rolników, artystów i rzemieślników.

Na urodzinach Botanika można też było podziwiać wydruki wybranych rzeźb z pięciu Międzynarodowych Plenerów Rzeźbiarskich Puszcza Zielonka.  Na stałe zostanie w Ogrodzie Botanicznym rzeźba z jednego pleneru.

 

Marcin Matuszewski