home

Magia festiwalu w Długiej Goślinie trwa

Jesteśmy po niezwykłym Koncercie Inauguracyjnym w ramach X Letniego Festiwalu Muzycznego „Musica sacra, Musica profana” w Długiej Goślinie, który odbył się w magicznym miejscu jakim jest kościół pw. św. Marii Magdaleny i jego otoczenie. W części Musica sacra wystąpił jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej Łukasz Kuropaczewski. Zachwycił publiczność swoją wszechstronnością, techniką, niebywałym talentem i dowcipną konwersacją z publicznością, a przede wszystkim pięknym dźwiękiem i ekspresją wykonawczą. Jego gra emanowała pełnią kontrastów, dynamicznych i nastrojowych. W części Musica Profana zaprosiliśmy naszą publiczność  na Koncert Pieśni Portugalskich Fado, w wykonaniu Kingi Rataj z zespołem. Przepiękny i poruszający recital, który opowiadał nam nie tylko saudade – tęsknocie, śmierci, ale też o radości życia, energii i o miłości spełnionej. Dzięki Kindze Rataj jej pełnemu ekspresji i niezwykłej barwie wokalowi przeżyliśmy niezapomniane emocje, wkroczyliśmy do innego świata.

Artystce towarzyszył  zespół w składzie: Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne, Marek Bazela – pianista, kompozytor, aranżer, Paweł Kuźmicz – kontrabas elektroakustyczny, Marcin Hilarowicz – gitary: akustyczna, klasyczna.

Tradycyjnie podczas przerwy odbyła się kwesta na potrzeby bieżące kościoła zebrano 1100,00 zł.

W imieniu organizatorów chciałabym serdecznie podziękować naszym darczyńcom: Bankowi BGŻ Oddział w Murowanej Goślinie, Firmie „TRUST”, Firmie HYDROTECH, Ewie i Pawłowi Bugajnym, Januszowi Radlowi, Jarosławowi Dobrowolskiemu, Poczcie Polskiej, Jackowi Grala. Serdeczne podziękowanie za pomoc organizacyjną składamy mieszkańcom i strażakom OSP w Długiej Goślinie. Patronat medialny nad festiwalem objęło Polskie Radio – Radio Merkury. Projekt zrealizowany z pomocą finansową Gminy Murowana Goślina.

Serdeczni zapraszamy na Koncert Finałowy, który odbędzie się 28 lipca, wystąpią Młodzieżowy Chór z Oszmiany „MICHAEL” oraz MIETEK SZCZEŚNIAK z zespołem.

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera