home

Wykład „Świerzy Londyn”

W środę 6 czerwca w pracowni w Pałacu przy ulicy Kochanowskiego 23 w Murowanej Goślinie miał miejsce wykład „Świerzy Londyn”. Prezentację fotograficzną przedstawił Łukasz Szydłowski. Spotkanie było relacją z pobytu autora w londyńskich galeriach. Łukasz Szydłowski  zawitał do siedemdziesięciu galerii w Londynie zajmujących się wystawianiem różnego gatunku i dyscyplin sztuki.

Wśród galerii znalazły się znane prestiżowe galerie londyńskie ale też małe, komercyjne i offowe . Prezentacja dotyczyła malarstwa, rzeźby, instalacji również designu, architektury, street artu. Ciekawostką było pokazanie londyńskiej korporacji od środka, zasad rządzących prezentacją i możliwościami odbioru sztuki w przestrzeni miejskiej w skrajnie różnych miejscach od londyńskiego City po zapuszczone dzielnice artystyczne daleko centrum.

Łukasz Szydłowski jest malarzem, mieszka w Raduszynie, uczestniczy w wielu projektach Galerii w Pałacu. Wywiad z artystą już niebawem  w Magazynie Goślińskim zapraszam do przeczytania!

 

Bartłomiej Stefański